W jaki sposób wspierać polską stal?

Czy stal, w tym momencie, odgrywa w polskiej gospodarce ważną rolę? Tak, lecz zależy jak podejść do owego problemu. No wiadomo: stal jest potrzebna w choćby budowlance, generalnie w przemyśle, jednakże wszyscy wiemy, iż nieustannie spada udział właśnie przemysłu w naszym PKB. Można powiedzieć, że chociaż w istocie produkcja niemalże wszystkiego się zmniejsza, naturalnie w relacji do PKB, to i tak stal jest nadal czymś bardzo istotnym. W takim razie doceńmy wpływ stali na dosłownie cały kraj!
Spawanie stali
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, że chociaż trudno akceptować socjalizm w gospodarce, to jednakże jeśli w XXI wieku rządzi etatystyczne myślenie, niezłym rozwiązaniem jest dotowanie akurat polskiej stali. Jest sporo krajów, w których władze wydają wielkie środki na tę branżę.

Potem ciężko się dziwić, iż nasze rury stalowe są niejako wypierane przez te niemieckie bądź chińskie. Ciężko w jednoznaczny sposób zaakceptować lewicowe postulaty, lecz być może dotowanie polskiej stali to książkowy przykład wyboru mniejszego zła? Bardzo interesujące co na ten temat sądzą inni czytelnicy, zdania są zapewne bardzo podzielone. Bo w końcu polska scena polityczna jest wielce podzielona, to akurat żadne zaskoczenie.

Gięcie profili stalowych
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
To co jest doskonałe to także to, że popierać krajową cięcie (dodaj serwis do stron zaufanych) można w łatwy sposób - po prostu starajmy się częściej kupować rury czy profile stalowe produkowane w akurat naszym kraju. Trudno o firmę działającą w branży stalowej (link tutaj), gdzie kapitał jest tylko polski, ale jeśli jedna z hut działa w naszym kraju, niejako automatycznie musimy ją "wspomagać" pieniędzmi.

To także kontrowersyjna teza, bo wiele osób sądzi, że wspieranie w akurat taki sposób polskiego kapitału nie ma sensu. Cóż, nie ma takiej opinii, która jest wspierana przez wszystkich. Najważniejszy jest respekt.

Na szybko podsumowując owe dwie myśli: ciężko jednoznacznie powiedzieć, że naprawdę czymś bardzo istotnym są publiczne dotacje i wspieranie przez konsumentów, lecz tak czy siak skoro nie chcemy, aby no ostatnia huta w naszym kraju zamknęła się na amen, musimy coś mimo wszystko robić. To niezaprzeczalne.


Inni czytali też

Księgowość jest zawsze na czasie

księgowość
Opracował: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Nie wszyscy są stworzeni do zajmowania się papierkową robotą. Dla wielu matematyka jest czymś trudnym. Dlatego stale na naszym rynku poszukiwani są księgowi. Ludzie, którzy mają głowę na karku. Nie obawiają się pracy przy papierach i matematyka nie jest im straszna. Choć dziś trzeba stwierdzić, że księgowość wrocław to w dużej mierze praca przy komputerze. W dzisiejszych czasach trzeba znać się na programach komputerowych, które ułatwiają pracę ludziom zajmującym się księgowością. Dlatego jeśli chcielibyśmy być najlepszymi w swej dziedzinie musimy stale sprawdzać, co dzieje się na rynku. Nie da się po prostu stale pracować starymi metodami.
2017-10-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.