Poczucie bezpieczeństwa na stanowisku w pracy jest istotne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa wskazuje,para się zajęciem wymagającym głównie zastosowania siły fizycznej. Jednakże nie jest to do końca prawdą. Wiele zawodów wymaga specjalnego szkolenia lub dodatkowych umiejętności, przykładowo obsługa urządzeń.
bezpieczeństwo
Opracował: Andy Maguire
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym osoby, które pracują fizycznie nierzadko narażają swoje zdrowie. Niebezpieczne warunki pracy, to główna przyczyna licznych urazów ciała. Wyjątkowo narażone na wypadki są osoby, które pracują na budowach.Na placu budowy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego wszyscy robotnicy powinni nosić kaski i specjalnie stroje robocze.Im większy teren budowy, tym ostrzejsze przepisy BHP, których należy przestrzegać. Na przykład praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się nierzadko z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc wymaga specjalnego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady bezpieczeństwa powinny być przestrzegane zarówno przez inwestorów, jak i samych zatrudnionych.Jeśli godzimy się na pracę w niesprzyjających warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, wystawiamy się na spore niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na placach budowy inspekcje niepokojąco często wykazują rażące zaniedbania w tej kwestii. Z tej przyczyny każdego roku na budowach ginie po kilkadziesiąt osób.

Inni czytali też

Zasady bezpieczeństwa firmy to podstawowe zasady każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa.

ludzie na spotkaniu biznesowym
Trudno dziś przewidzieć co przyniesie następny dzień na rynku, co uczynią politycy , a nawet sprawę tak fundamentalną, jak pogoda na jutro. Czyny człowieka bardzo wpłynęły niedawno na zły stan środowiska, poprzez co jego działanie zostało w sporej mierze zaburzone. Nienaturalna pogoda, powodzie, huragany są w stanie nieraz zagrozić funkcjonowaniu firm albo również doprowadzić je do ruiny. Czy da się w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko? Świetnie mieć świadomość jak przygotować się na niechciane niespodzianki już teraz. Dlatego też trafionym zamysłem stanie się zapoznanie się z normami bezpieczeństwa firmy.


bezpieczeństwo
Opracował: Scott Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu pracodawców nadal próbuje oszczędzać na środkach ochrony indywidualnej. Oprócz tego nie przeszkala się pracowników w zakresie BHP,brakuje też stałego nadzoru inspektora BHP podczas trwania prac budowlanych. Takie zaniedbania są wynikiem krótkowzrocznego myślenia i nieposzanowania zdrowia własnych pracowników. Przypadki takie mają miejsce w każdym mieście. Dlatego też niezależnie od tego, czy szukamy praca Bełchatów, czy też zatrudnienia w Warszawie, należy zawsze dokładnie poznać warunki pracy, jakie panują na placu budowy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.