Poczucie bezpieczeństwa na stanowisku w pracy jest istotne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa wskazuje,para się zajęciem wymagającym głównie zastosowania siły fizycznej. Jednakże nie jest to do końca prawdą. Wiele zawodów wymaga specjalnego szkolenia lub dodatkowych umiejętności, przykładowo obsługa urządzeń.
bezpieczeństwo
Opracował: Andy Maguire
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym osoby, które pracują fizycznie nierzadko narażają swoje zdrowie. Niebezpieczne warunki pracy, to główna przyczyna licznych urazów ciała. Wyjątkowo narażone na wypadki są osoby, które pracują na budowach.Na placu budowy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego wszyscy robotnicy powinni nosić kaski i specjalnie stroje robocze.Im większy teren budowy, tym ostrzejsze przepisy BHP, których należy przestrzegać. Na przykład praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się nierzadko z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc wymaga specjalnego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady bezpieczeństwa powinny być przestrzegane zarówno przez inwestorów, jak i samych zatrudnionych.Jeśli godzimy się na pracę w niesprzyjających warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, wystawiamy się na spore niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na placach budowy inspekcje niepokojąco często wykazują rażące zaniedbania w tej kwestii. Z tej przyczyny każdego roku na budowach ginie po kilkadziesiąt osób.

Inni czytali też

Zasady bezpieczeństwa firmy to podstawowe zasady każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa.

ludzie na spotkaniu biznesowym
Trudno dziś przewidywać co przyniesie kolejny dzień na rynku, co zrobią politycy , a nawet sprawę tak podstawową, jak pogoda na jutro. Czyny człowieka znacznie wpłynęły niedawno na pogarszający się stan środowiska, przez co jego funkcjonowanie zostało w sporej mierze zaburzone. Niepokojąca pogoda, powodzie, huragany mogą nieraz zagrozić działaniu firm albo też doprowadzić je do ruiny. Czy można w jakimś stopniu zminimalizować poziom ryzyka? Świetnie mieć na uwadze jak przygotować się na niechciane niespodzianki już teraz. Z takiej oto przyczyny fenomenalnym zamysłem stanie się zaznajomienie się z zasadami bezpieczeństwa firmy.


bezpieczeństwo
Opracował: Scott Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu pracodawców nadal próbuje oszczędzać na środkach ochrony indywidualnej. Oprócz tego nie przeszkala się pracowników w zakresie BHP,brakuje też stałego nadzoru inspektora BHP podczas trwania prac budowlanych. Takie zaniedbania są wynikiem krótkowzrocznego myślenia i nieposzanowania zdrowia własnych pracowników. Przypadki takie mają miejsce w każdym mieście. Dlatego też niezależnie od tego, czy szukamy praca Bełchatów, czy też zatrudnienia w Warszawie, należy zawsze dokładnie poznać warunki pracy, jakie panują na placu budowy.

Niestety bardzo często zdarza się, że pracownicy są zatrudniani „na czarno”. Zazwyczaj nie posiadają oni kwalifikacji i nie są dobrze przeszkoleni w zakresie BHP. Tacy pracownicy są szczególnie narażeni na wypadki. Jednakże należy wiedzieć, że z powodu braku umowy o pracę, w razie wypadku o wiele trudniej jest otrzymać odszkodowanie. Z drugiej strony wypadek osoby zatrudnionej „na czarno” wcale nie zwalnia z odpowiedzialności karnej bezmyślnego pracodawcy. Jeszcze trudniejsza sytuacja może się zdarzyć w trakcie pracy za granicą. Wówczas możemy mieć trudności przede wszystkim z uzyskaniem bezpłatnej pomocy lekarskiej w przypadku wypadku.
Więcej na
2020-02-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.