Inwestycje w kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne używane w jubilerstwie to rzadkie, twarde i wyjątkowo czyste odmiany danych minerałów. Oszlifowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od lat przepiękną ozdobę i oznakę prestiżu. Są one niezbędnym składnikiem atrybutów królewskich, biżuterii i kosztowności, lecz mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im też dawniej cechy medyczne i czarodziejskie, posiadały funkcję alegoryczną w księgach religijnych.
Obecnie klejnoty i kamienie szlachetne są cenione w równym stopniu co dawniej, jeśli nie nawet bardziej. W czasach wciąż trwającego kryzysu gospodarczego ciężko powziąć decyzję, jak najlepiej zadbać o własną przyszłość, jak również o własne pieniądze, dlatego też współcześnie hurtownia jubilerska są coraz częściej obiektem inwestycji alternatywnych, często przynoszących duże zyski, gdy nieprzetworzony kamień zostanie poddany obróbce.

szafir
Jednym ze skarbów, których nie może zabraknąć w zbiorze kamieni kolekcjonerskich, jest szafir. Kamień ten, ze względu na wyjątkowy blask i krystaliczną budowę, od zarania dziejów był uznany w jubilerstwie, stanowił komponent igieł do gramofonów, a współcześnie – część laserów nowej generacji. Najczęściej niebieski lub niebiesko-fioletowy, może pojawiać się w olbrzymiej palecie barw: od białawej lub przejrzystej przez czerwień i purpurę aż po czerń. Istnieją również odmiany różnobarwne i gwiaździste takiego kamienia. Niekiedy kamienie te są zdolne i do luminescencji. Najbardziej znany szafir, Blue Belle of Asia, osiągnął wagę 80 gramów i został znaleziony w Sri Lance; współcześnie jest przechowywany w sejfie kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii, z kolei największy okaz został odkryty na Półwyspie Kolskim i ważył aż 5 kg.

Jeżeli ten artykuł wciągnął Cię zupełnie, to zobacz także inny polecany serwis www (https://filtrynakran.pl/pl/c/SLOMKI-NATURALNE/24), który na pewno zawiera podobnie absorbujące dane.

Wysokiej jakości szlifowane szafiry osiągają nadzwyczaj zróżnicowane ceny w zależności od poszczególnych cech danego kamienia. Naprawdę dużo zależy tu od oczekiwań i indywidualnych pragnień,jak i od danego przeznaczenia poszczególnego kamienia, w który się inwestuje - Strona główna.


Inni czytali też

Etui - ochrona i kolorowy gadżet

samsung galaxy 2
Opracował: Chris F
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komórkowa moda nie ustaje, a nowy futerał emocjonuje nas równie mocno jak nowy telefon. Wzbogacony o etui, telefon nie ulega zniszczeniu, więc działa bez zarzutu i dłuższy czas możemy go używać.

Wysiłek spędzony nad zdobyciem poszczególnych okazów szafirów i pozostałych kamieni kolekcjonerskich wynagradzają jednak ich niezapomniane piękno, które na bardzo długo zapadają każdemu właścicielowi w pamięć, niemałe znaczenie pełni też wysoka cena rynkowa. Kamienie szlachetne to więc rzecz, którą powinni zainteresować się nie tylko zwolennicy cennej biżuterii. Należy przy tej sytuacji zapamiętać, że przesadzony pośpiech podczas zakupów takich kamieni nie okazuje się zwykle doskonałym doradcą. Kto pragnie dowiedzieć się więcej na ten temat może także wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową zapytanie szafir.
2021-06-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.