Musisz dokonać wyboru drewno do kominka - na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj zdecydowana większość architektów trudniących się projektowaniem domów decyduje się na umieszczenie w nich kominków. Jest to spowodowane z reguły ich sporą popularnością na współczesnym rynku. Kominek bowiem jest nadzwyczaj interesującym elementem dekoracyjnym, a w niektórych przypadkach może posłużyć także jako źródło ciepła.
Kominek z płaszczem wodnym
Opracował: kazy79
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
Dosyć istotne jest w takim razie wybieranie stosownego drewna kominkowego, jak przykładowo drewno kominkowe Piaseczno. Od tego bowiem zależy, czy ogień będzie się ładnie palił, stanowiąc atrakcję, czy raczej kominek będzie produkował zbyt dużo dymu. Na dodatek, to właśnie rodzaj drewna wpływa na to, jak wiele ciepła będzie miał możliwość zagwarantować system kominkowy. Wybór paliwa nie może być zatem przypadkowy, wręcz przeciwnie, potrzebne jest szczegółowe zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj drewna do kominka będzie rzeczywiście wydajny. W okolicy Warszawy, również w Grójcu, sprzedawany jest nadzwyczaj zróżnicowany wybór drewna. Klient może zdecydować się od razu na zakup drewna, które zostało pozbawione kory oraz ma postać komfortowych w używaniu szczap.
drewno
Opracował: Maciek Krol
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to znakomite wyjście, ponieważ w ten sposób drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Oczywiście, poza ceną drewna należy mieć też na uwadze opcjonalne koszty dostawy. Jeżeli odległość do miejsca zamieszkania konsumenta nie jest duża, dosyć często sprzedawca gwarantuje zupełnie darmową dostawę . W przypadku większej odległości, niezbędne jest przeważnie uiszczenie stosownej opłaty. Nabywając drewno należy między innymi wiedzieć, że te szczapy, które są pozbawione kory idealnie nadają się do palenia w kominkach, które także powinny gwarantować stosowną ilość ciepła, przykładowo w tych, które ogrzewają za pomocą fachowego systemu też inne wnętrza. W miarę możliwości warto decydować się na ten rodzaj drewna, jaki charakteryzuje się faktycznie jak największą twardością. To sprawi, że będzie się ono efektywniej paliło. W ostatecznym rozrachunku jest to więc rzeczywiście bardzo spora oszczędność i należy wziąć to pod uwagę. Drewno to podstawa funkcjonowania tradycyjnego kominka, tym samym jego wybór powinien być odpowiednio przemyślany.


Inni czytali też

Drewno do kominków – wszystko co należy o nim wiedzieć

Kominek, drewno kominkowe
Opracował: noguerajef
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Kominki charakteryzują się dziś dość dużym powodzeniem i coraz więcej osób decyduje się na ich posiadanie w swoim domu. Dlaczego? Przeważnie przez wzgląd na to, że gwarantują one naprawdę ciekawą atmosferę, powodują, że pomieszczenie staje się znacznie przytulniejsze, a czasami są wykorzystywane także jako podstawa systemu grzewczego domu.
2018-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.