Promowanie poprzez reklamę zewnętrzną - czy można się wyeksponować?

W branży reklamowej ostatnio dużo mówi się o kryzysie reklamy zewnętrznej. Billboardy na ulicach wtopiły się w krajobraz i zazwyczaj nie dostrzegamy ich treści.
Reklama wielkoformatowa, montowana na ścianach budynków a także wielkie billboardy, po prostu szpecą miasto i denerwują przechodniów.

Telebim w Krakowie
Na podstawie: www.medas-media.com.pl
Niektóre miejscowości, przykładowo Kraków starają się wprowadzać strefy wolne od reklam, głównie w ścisłym centrum. Zanieczyszczenie wizualne przestrzeni jest obecnie bolączką wielu miejsc w naszym kraju. Tymczasem reklamodawcom po prostu brak koncepcji,aby przebić się do świadomości odbiorcy.

Oczywiście wielki telebim (ledowe ekrany) może przykuć uwagę konsumenta, ale tylko wówczas, gdy znajdzie się na nim coś ciekawego. Poza wielkością reklamy, liczy się przede wszystkim jej komunikat. Obserwując, czym stała się obecnie reklama outdoorowa można wywnioskować, że treść to ostania rzecz, o której myślą marketerzy.

Inni czytali też

Jaką metodą trafić ze swoją ofertą do zmotoryzowanych?

Bilbord reklamowy
Opracował: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalnie zmotoryzowanych Polaków jest wiele milionów - spora ilość pełnoletniej części naszego społeczeństwa. Jednakże nie ma najmniejszego sensu zawężać tematu. Powiedzmy, że chodzi tutaj o to by z własną ofertą dotrzeć do możliwie jak największej części mieszkańców największych miast. Głównie chodzi tutaj o Warszawę i Kraków. Moim skromnym zdaniem reklama na telebimie może w dużym stopniu pomóc nam w osiąganiu celów. Weźmy choćby pod uwagę umieszczenie reklamy własnej firmy na telebimie zamieszczonym przy ruchliwej drodze. W końcu to całkowita gwarancja bardziej znaczącej rozpoznawalności!


Na dzień dzisiejszy biura reklamy oferują również możliwość zamieszczenia spotu na ledowym ekranie. Reklama na ekranach led oczywiście jest bardziej widoczna dla potencjalnych konsumentów, o ile jest zainstalowana we właściwym miejscu.

najnowszy materiał (http://boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-katowice/)%link%I wiek obfituje w wielość różnych wiadomości. Najistotniejsze jest to, aby być na bieżąco - kliknij więc w najnowszy materiał (http://boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-katowice/).Badania pokazują, że trzeba umieszczać tego typu ekrany w pobliżu przystanków autobusowych. Mieszkańcy dużych miast czekając na przyjazd tramwaju przeważnie są skorzy do uważniejszego odczytania otaczających ich komunikatów. Możliwości ekranów ledowych są bardzo różnorodne, ponieważ można na nich wyświetlać zarówno proste komunikaty, jak i filmy 3D w wysokiej rozdzielczości.

Warto jednak zauważyć, że za granicą outdoor potrafi jeszcze zaskoczyć. Zwłaszcza, gdy połączy się ją z tak zwaną reklamą ambientową. Na wielu przykładach widać, że można wykreować billboard, który przykuwa uwagę, a nawet zachęci do interakcji. Kreatywność (zobacz również tworzenie kreacji) w tego typu reklamie może zaowocować niezwykle prostymi i interesującymi realizacjami. Obecnie nowe media umożliwiają wykorzystanie reklamy outdoorowej z promocją w internecie.

Dzięki smartfonom łatwiej wymyślać kampanie reklamowe, które faktycznie angażują i mają ambitniejszy cel, niż zagospodarowanie kolejnego billboardu. Ciekawe kampanie rzeczywiście zachęcają odbiorcę, by współtworzył ich przekaz. Jest to dowód na to, że w reklamie zewnętrznej szokowanie olbrzymimi rozmiarami nośników wcale nie jest miarą sukcesu.
2018-12-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.