Chrońmy swoje pomysły

Każdy człowiek ma tam jakąś wizję na przeróżne kwestie, czasami chcemy się nimi dzielić z kolejnymi, czasami zostawiamy je jedynie dla siebie, a nierzadko jest tak, że rozmawiamy o tym w grupie przyjaciół. Nie mniej warto wspomnieć, że chcąc się tymi przemyśleniami podzielić z większym gronem, powinniśmy zadbać o to, aby wszyscy wiedzieli, że jest to nasza myśl oraz że nikt kolejny nie ma szansy się tu pod nas podszywać.

Własność intelektualna jest ważna przy pisaniu prac Jeśli jesteśmy naukowcem i tworzymy badania, które pragniemy opublikować dla dobra społeczeństwa, to bez wątpienia musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to nasza własność intelektualnawłasność intelektualna.
prawo
Na podstawie: www.morguefile.com
To my o tym pomyśleliśmy, my to obłożyliśmy w takie a nie inne słowa, a co się z tym łączy, wszelkie gratyfikacje z tego powodu powinny dochodzić właśnie do nas. Przez to tak istotne jest podpisanie przeróżnych umów, które zagwarantują nam stały dochód ze sprzedanych publikacji oraz równocześnie zapewnią, że nikt nie będzie mógł korzystać tego co stworzyliśmy, bez opisywania tego w dobry cudzysłów. Nie mniej pamiętajmy też, że prawo autorskie dotyka nie tylko książek, lecz również oraz różnorakiego rodzaju artykułów pisanych przez dziennikarzy. Czasem można zrzec się tego prawa na rzecz organizacji dla której się pisze, nie mniej dopóki nie zostanie to nigdzie zaznaczone, dany artykuł jest naszą własnością i mamy szansę dowolnie nim rozporządzać.


Inni czytali też

Patenty to narzędzie na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej wśród przedsiębiorstw

grupa prawników
Opracował: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com
Staranie się o zdobycie odpowiedniego dla siebie patentu dość powszechnie jest przez nas kojarzone jedynie z ludźmi, którzy dokonali jakiegokolwiek nowatorskiego odkrycia i chcą zagwarantować sobie do niego wyłączne prawo. W praktyce jednak takie rzeczy są wymagane w bardzo wielu różnych sytuacjach, i wcale nie korzystają z nich jedynie wybitni wynalazcy. Bardzo często dochodzi na przykład do tego, że firma funkcjonująca w określonej branży tworzy dla siebie nowatorskie rozwiązanie, niestosowane w żadnym innym miejscu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.