Plusy programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. Generalnie, przy każdym zakupie produktu czy usługi pyta się nas, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ program lojalnościowy to jedno z najbardziej powszechnych, działających w dzisiejszych czasach narzędzi marketingowych. Umożliwia budowanie trwałej więzi pomiędzy daną marką a klientem.


karty lojalnościowe
Opracował: Martijn van Exel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach. Jednak najczęściej wykorzystywaną formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu gratyfikację stosują zwykle sieci hipermarketów.

Z jakiego powodu powinniśmy zdecydować się na owe działania marketingowe? Podstawowym argumentem jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - chęć skłonienia na konsumentów do skorzystania z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów lub obcowania z daną marką. Właściwie dobrana strategia programu gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Pozwala też na zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacji o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą nieocenioną.


Znane sieci hipermarketów, posiadając informacje o produktach
karta lojalnościowa
Opracował: Terry Madeley
Na podstawie: http://www.flickr.com
nabywanych przez ich klientów, przysyłają im interesujące promocje dobrane indywidualnie na bazie ich historii zakupów. Konsument dostaje wówczas oferty promocyjneodpowiadające jego potrzebom.

Często oferowanie członkostwa w programie lojalnościowym sugerowane jest tym konsumentom, którzy już znają markę a co za tym idzie korzystają z jej usług. Dzięki temu mają pewność, iż zaufanie, którym nas obdarzyli jest docenione i nagradzane. Idealnym przykładem na to są linie lotnicze. Badania wykazują, iż aż 80procent osób zaangażowanych w ten program decyduje się na zakup następnych biletów, by otrzymać większa liczbę bezpłatnych kilometrów.

W sieci znajdziemy wiele firm wspomagających sprzedaż. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: pełna obsługa programów lojalnościowych. Dzięki ich działalności mały czy duży sklep, restauracja (zobacz http://www.anatewka-manufaktura.pl) czy punkt usługowy, może pokusić się o własny program lojalnościowy, przynosząc korzyści i firmie i konsumentom.
2018-07-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.