Plusy programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. Generalnie, przy każdym zakupie produktu czy usługi pyta się nas, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ program lojalnościowy to jedno z najbardziej powszechnych, działających w dzisiejszych czasach narzędzi marketingowych. Umożliwia budowanie trwałej więzi pomiędzy daną marką a klientem.


karty lojalnościowe
Opracował: Martijn van Exel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach. Jednak najczęściej wykorzystywaną formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu gratyfikację stosują zwykle sieci hipermarketów.

Z jakiego powodu powinniśmy zdecydować się na owe działania marketingowe? Podstawowym argumentem jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - chęć skłonienia na konsumentów do skorzystania z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów lub obcowania z daną marką. Właściwie dobrana strategia programu gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Pozwala też na zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacji o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą nieocenioną.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.