Co należy wiedzieć o znakach towarowych

Problematyka ochrony znaków towarowych pełni w gospodarce rynkowej bardzo bardzo ważną rolę . Wynalazki i wzory użytkowe są sprawami ochrony, na które to Urząd Patentowy RP udziela praw wyłącznych .

Na wynalazki udzielane są patenty, a na wzory użytkowe - prawa ochronne. Prawo ochronne na znak towarowy jest prawem podmiotowym o jedynym charakterze i chwilowej i terenowej skuteczności. Z racji uzyskania prawa ochronnego nabywa się bowiem prawo indywidualnego korzystania ze znaku towarowego w sposób zarobkowy albo zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej . Prawo ochronne na znak towarowy może być przeniesione na rzecz organizacji posiadającej charakter prawny , jako stosownie łączny znak towarowy lub wspólny znak towarowy gwarancyjny lub (strona internetowa) na paru przedsiębiorców , jako wspólne prawo ochronne. Prawo ochronne na znak towarowy jest zbywalne i podlega dziedziczeniu . Uprawniony z prawa ochronnego na znak towarowy może przyznać innej osobie upoważnienia do użytkowania znaku , zawierając z nią umowę licencyjną. Udzielone prawa ochronne podlegają wpisowi do spisu znaków towarowych. Znak towarowy prawomocnie pod ochroną , niepowtarzalny element , skutecznie wyróżniający go od towarów lub usług konkurencji.
papiery podatkowe
Opracował: Julian Partridge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znakiem towarowym może być w szczególności wyraz, rysunek, ornament , gama kolorów , kształt przestrzenny , w tym model towaru lub opakowania, a także melodia lub inny sygnał dźwiękowy stworzony przez przedsiębiorcę w obrocie rynkowym w celu zdobycia wyraźnej identyfikacji swych towarów albo usług wśród użytkowników . Innowacyjne znaki towarowe na opakowaniach pojawiają się na rynku prawie co dnia , stając się wartościowym składnikiem bogactwa przedsiębiorstwa i zasadniczym częścią szerzenia produkowanych towarów lub (ciąg dalszy tego materiału> idź tutaj) świadczonych usług.


Inni czytali też

Jak korzystna jest sytuacja gospodarcza w bankach

bank
Opracował: Vsevolod Knyazev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualna sytuacja na rynku bankowym tak naprawdę do słabych nie należy. Niby ciągle daleko zachodnim gospodarkom do czasów hossy, lecz można powiedzieć, że na całe szczęście dosyć się to wszystko uspokoiło. Nie słyszeć o mega bankructwach, przemożnej potrzebie dotowanie naszymi środkami banków. Jednak akurat tak przedstawiają się realia świata bankowego, jeżeli w grę wchodzą kwestie wewnętrzne. A jakby nie patrzeć przeciętnego Polaka głównie interesuje raczej to w jaki sposób banki podchodzą na ten moment do typowego klienta.

Toteż tak ważne jest zaręczenie znak towarowy należytej ochrony prawnej, co pozwala zabezpieczać plagiatom ze strony osób trzecich , jak również ułatwia czerpanie korzyści materialnych z podrabiania tych znaków. Aby pomóc Państwu w tych niejasnościach zapraszamy do Biura patentowego we Wrocławiu. Naszym celem jest zaoferowanie Państwu sumiennej i całościowej porady w uzyskaniu wyłączności na będące efektem rezultatem Państwa wysiłku rozwiązania techniczne albo zapewnieniu wyłączności na użycie znaku towarowego, definicji firmy czy znaku firmowego.
2018-01-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.