Pierwsze dziecko to prawdziwe wyzwanie

Posiadanie potomstwa to duże wyzwanie, szczególnie dla młodych rodziców, którzy właśnie doczekali się pierwszego syna lub córki. Mimo tego, iż powinniśmy odpowiednio zarabiać, aby dać im przyszłość, to dodatkowo musimy zmienić wiele własnych przyzwyczajeń, na przykład, jeśli lubiliśmy późno wstawać, to aktualnie powinniśmy o tym zapomnieć. Najważniejsze jest jednak to, że od teraz przestajemy być odpowiedzialni tylko za siebie.

mama z dzieckiem
Opracował: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny rodzic nie powinien mieć z tym żadnego problemu. To normalne, iż przychodzi ten moment, że trzeba zmądrzeć, zdać sobie sprawę iż czas imprez i beztroski już się skończył. Ci, którzy nie chcą się zmienić w tym względzie nie powinni posiadać potomstwa, ponieważ szkodzą sobie, a co najgorsze najbardziej mogliby zaszkodzić swoim przyszłym pociechom. Niestety, sporo mamy takich rodziców, a niektórzy nie planowali dziecka i teraz zachowują się w ten sam sposób, jak przed porodem.

Uważają oni, iż dlaczego muszą się zmieniać, przecież są jeszcze młodymi ludźmi, mają jeszcze życie przed sobą i tak dalej. Oczywiście, można zrozumieć ich rozumowanie, lecz nie ulega wątpliwości, że tego typu pojmowanie rzeczywistości może się skończyć kiepsko dla dziecka. Jeśli ktoś miał „wpadkę” i jest już w dojrzałym wieku, to niestety powinien wziąć na siebie tą odpowiedzialność, zachować się jak na dorosłego człowieka przystało. Często zdarza się, że wielu nie potrafi wznieść się na ten poziom, ale można zrozumieć ich rozgoryczenie.

Inna sprawa, młodzi ludzie, którzy czekają na swoje pierwsze dziecko, lecz często... nie mogą go mieć. Tragedią jest ten swoisty porządek świata, iż niektórzy nie chcą dziecka, lecz – mówiąc potocznym językiem - „wpadają”, a kolejni chcieliby bardzo, jest to ich sens życia, jednak nie potrafią zajść w ciążę. Czasami jest to bezpłodność, czasami inne problemy. Na pewno jest to wielka tragedia dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia, małżeństwa, bez potomstwa.

Na szczęście jednak częściej się udaje, a kiedy dzieci się rodzą rodzice tak się cieszą, że byliby w stanie im wszystko dać – także własne życie. Kończy się jednak na rzeczach materialnych i niech tak zostanie. Dzisiaj rodzice mają ogromny wybór, w jaki sposób uszczęśliwić dzieci. Często kupuje się gry lub tablety, lecz lepiej kupić coś, dzięki czemu nasze dziecko będzie bardziej aktywne: trampolinę ogrodową (odkryj więcej na czy gokart na pedały. Nie dość, iż świetna zabawa dla dziecka, to jeszcze pełnia zdrowia i ruchu. Więcej interesujących pomysłów na tej stronie: tu.
2020-05-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.