Lutowanie jako najdłużej istniejąca strategia łączenia

Lutowanie jest najstarszym procesem spawania. Jest to metoda połączania materiałów która zapewnia połączenie o fizycznej jedności, wykonane spoiwem o temperaturze topnienia niższej od temperatury topnienia materiałów łączonych. Materiały dodatkowe stosowane podczas lutowania to lut wraz z topnikiem lutowniczym, które są konieczne do lutowania.
spawanie
Opracował: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Na podstawie: http://www.flickr.com
W procesie lutowania elementy łączone należy bezpośrednio przed zlutowaniem dokładnie oczyścić z warstwy tlenków, niemetalicznych powłok ochronnych, tłuszczu a także z zabrudzeń. Przeprowadza się to automatycznie (szczotkowanie, piaskowanie, obróbka ścierna) przewodzie zobacz (przejdź do oferty) chemicznymi (trawienie i odtłuszczanie). Później już na wyczyszczone części nakłada się lut i topnik. Lut układany jest najczęściej w postaci odpowiedniej kształtki bezpośrednio w szczelinie lutowniczej albo u wylotu szczeliny. Topnik z kolei w postaci płynu przewodem zobacz (powołaj się na nas) pasty rozsmarowuje się na powierzchniach stykowych połączanych elementów i bezpośrednio przyległych do nich powierzchniach części, a także nakłada się na kształtkę spoiwa.


Inni czytali też

W jakiego rodzaju lady chłodnicze warto inwestować?

lada chłodnicza
W aktualnym świecie nieomal w każdym sklepie spożywczym wypatrzysz ladę chłodniczą. Nie ma co się dziwić, żeby utrzymać świeżość niektórych produktów żywnościowych, powinno się zapewnić im stosowną temperaturę. Gorzej, jeśli taka lada chłodnicza nie działa, a właściciel sklepu w dalszym ciągu przechowuje w niej żywność.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.