Nie męcz się z piaskiem - zamów otoczaki

Urządzamy swój ogród, sadzimy w nim przeróżnego typu kwiatki oraz krzewy, i równocześnie przykładamy wielkich starań, żeby prezentowały się one jak najlepiej. By posiadały odpowiednio dużo miejsca, to pozostawiamy wokół pni wolną przestrzeń, gdzie nie rośnie trawa, tak żeby nic nie wyciągało z ziemi składników odżywczych. Oraz jesteśmy zachwyceni do momentu, gdy nie pada, nie wieje, gdy piach z tego miejsca nie zaczyna lecieć na trawę, albo gdy nie dostrzegamy, że mniejsze zwierzęta starają się kopać w tym piachu pod drzewkami.

Ogrodowe oczko
Opracował: jpopesku1
Na podstawie: www.flickr.com
Otoczaki to właściwe rozwiązanie Jeżeli nie chcemy, żeby ten piach wciąż był wydmuchiwany, lub rozkopywany, to bez wątpienia należy się namyślić, czy to miejsce nie zasypać specjalnym żwirkiem. Takie coś to białe otoczaki, które posiadają jednakową rozmiar oraz są drobnymi kamyczkami, a więc bez wątpienia nie będą się co chwilę przesuwały na wietrze i niszczyły nam trawnika. W dodatku fantastyczne w tym wszystkim jest to, iż wykorzystując je posiadamy też pewność, iż korzenie, jak oraz także kora naszego drzewka jest dobrze ochraniana przed mniejszymi szkodnikami, które do tej pory chciały się tam podkopać.

Inni czytali też

Ozdóbmy własne doniczki

Paprotki doniczkowe
Opracował: alexfiles
Na podstawie: www.flickr.com
Każda roślina aby prawidłowo rosnąć oraz się rozwijać powinna mieć odpowiednią ilość wody i ziemi. Jednak kiedy uważamy, że ziemia nie przedstawia się zbyt dobrze w doniczce, a do tego jeszcze posiadamy w domu jakieś pupile, lub pociechy, to należy pomyśleć o innym sposobie, które może się tutaj znacznie wspanialej spisać, a które też jest nieprawdopodobnie opłacalne.


Również niesamowita ozdoba Warto sobie również wydawać sprawę z tego, że jest to równocześnie też wspaniała ozdoba. Rozsypane kamyczki mają szanse mieć jeden kolor, lecz mogą także być różnokolorowe, przez co nasz ogród (pergole do ogrodu) nieprawdopodobnie pozyska na własnym wyglądzie. Wszystko będzie się przedstawiało naprawdę fantastycznie, a co się z tym wiąże, możemy być pewni, iż utrzymany także będzie całkowity porządek, jaki chcemy mieć w ogrodzie.

To nie jest drogi wydatek Jeżeli obawiamy się, iż na nasz wielki ogród musimy przeznaczyć nazbyt sporo pieniędzy, aby obłożyć go takimi kamyczkami, to z pewnością musimy zaznaczyć, iż nic bardziej błędnego. Żwirek ten, chociaż bardzo piękny oraz nieprawdopodobnie funkcjonalny równocześnie jest dosyć tani, a co się z tym łączy, każdy może sobie pozwolić na to, by nasypać go dookoła własnych roślin, tak żeby zaznaczyć je i spowodować, że nie będą one ginęły pośród trawy, tylko ciągle będą świetnie pokazane - zobacz więcej na
2018-12-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.