Pomysł na działalność gospodarczą

Masz pomysł na własną firmę? Więcej odwagi! Albowiem, osoby pragnące samodzielnie kreować swą biznesową przyszłość, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Z ofertą dla nich, przychodzą także firmy leasingowe. Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się W dzisiejszych czasach maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny do robót drogowych, fundamentowych i ziemnych (koparki jcb), obrabiarki do metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.
budowa
Opracował: Maciej Lewandowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. koparki kołowe posiada wiele wymiernych zalet. W przypadku przyznania kredytu kredytobiorca ma obowiązek pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Dodatnie cechy leasingu da się zauważyć także, porównując go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zwykle trwa krócej (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Ponadto w razie wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing. Należy także zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie można wynająć. Leasing gwarantuje nam sprawne urządzenia. W bieżącej chwili na rynku prowadzi swą działalność znaczna liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla zainteresowanych na możliwość wyboru najciekawszej propozycji.


Inni czytali też

Leasing czy wynajem?

Budowa
Opracował: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną działalność? Zacznij działać! Zwłaszcza że, osoby pragnące samodzielnie kreować swą biznesową przyszłość, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.

Nabywając sprzęt budowlany za gotówkę, klient zdecydowanie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, gdyż jest zobowiązany wyłożyć całą sumę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, gdyż dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe przychody ze swojej działalności(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).
2018-01-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.