Zegarek jako prezent z okazji pierwszej komunii dla dziewczynki

Nie dawno zakończył się czas komunijny. Pierwsza komunia to jedno z istotnych zdarzeń w życiu człowieka. Rzecz jasna nie poruszam tutaj aspektów religijnych, bo to oczywistość. W mej opinii jest to także wielki skok w dorosłość. Przynajmniej tak było za moich czasów, innymi słowy jakieś dwa dziesięciolecia temu. Był to czas gdy chłopczyk często pierwszy raz ubierał męski strój i krawat, czym upodobniał się rodziców. Uchylała się furtka w świat rodziców i dziadków. Panienka także ten dzień mogła odczuć jako niecodzienny.
zegarek
Opracował: R∂lf Κλενγελ
Na podstawie: http://www.flickr.com
W końcu pierwszy raz ubiera się w sukienkę przeznaczoną tylko do tej uroczystości. Zupełnie podobnie jak to ma miejsce podczas ślubu. Tak samo jak chłopiec dotyka dojrzałość, co jest istotne dla kształtowania indywidualności dziecka. Inna sprawa że jest bardzo miłe stać się na chwilę dorosłym. Niezaprzeczalnie na uczucia związane z przygotowaniami do komunii nakładają się uczucia o charakterze religijnym, co też ma swoje znaczenie. Następnym znakiem wiążącym się z dojrzałością był czasomierz obecnie już gadżet nie tak ważny jak kiedyś aczkolwiek symbolicznie bardzo istotny moim zdaniem. Tak więc zegarek damski ofiarowany siostrzenicy może być nader istotnym symbolem dla dziewczynki, który może być nie zapomniany na całe życie (kliknij).

Skoro mówimy o zegarkach damskich, cofnijmy się do historii. Pierwszy zegarek wynaleziono w 1504 roku w przenośnej skrzynce. Od tego roku urządzenie to malało aż do wynalezienia zegarka kieszonkowego, który to był popularny do pierwszej połowy dwudziestego stulecia. Ciekawostką jest, że do wybuchu Wielkiej Wojny zegarek noszony na przegubie ręki traktowany był za odmianę biżuterii dlatego przypisany był kobietom. Trend ten uległ zmianie w okresie Wielkiej Wojny. Okazało się że czasomierz naręczny sprawdza się doskonale w armii. Stamtąd na przegubach byłych oficerów dotąd zaledwie biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ zegarek damski dostał się do łask męskich odbiorców i został tam do dzisiaj. Do lat 60 tych produkowano wyłącznie mechaniczne zegarki damskie i męskie. Dopiero w późniejszym czasie wymyślono zegary kwarcowe, które były o wiele tańsze w wyprodukowaniu. Z czasem zdominowały one rynek zegarków. W dzisiejszych czasach gdy królują komórki zegarki są już trochę mniej modne, jednakże nadal stanowią piękny element biżuterii i są niezapomnianą pamiątką z okazji pierwszej komunii (najczęściej kupowane modele).


Inni czytali też

Rodzaje sprężyn ich zastosowanie

Działanie sprężyny znane było już dawno w okresie kilkunastu tysięcy lat przed Chrystusem. Rozładowanie energii typowej dla działania sprężyny widoczne jest w mechanizmie pierwszych łuków. Mechanizm ten wykorzystywany był również przy tworzeniu różnego typu pułapek na zwierzynę.
2022-12-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.