Czym jest i jakie firmy mają szansę skorzystać pomoc finansową de mini minimis?

Termin pomoc de minimis to forma pomocy dla firm. Wspiera ona rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju i w innych krajach. Forma ta jest z perspektywy prawa niewielka, o małych kwotach.
Finanse małych firm
Opracował: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotnym jej warunkiem jest małe wsparcie finansowe. Wsparcie przedsiębiorstwa nie może być wsparciem konkurencji przedsiębiorstw, nie powinno powiększać możliwości firmy na rynku. To jeden z elementów pomocy publicznej. Firma ma możliwość skorzystać na przykład z wielu opcji dotacji na prowadzoną działalność.

Interesuje Cię, jakie są autorskie źródła? Więc chcę namówić Cię, byś wszedł na moją inną stronę. Tam poznasz prawdę.

Przedsiębiorcy w ramach pomocy de minimis także mają możliwość być zwolnieni z różnego rodzaju podatków.

Ile wynosi pomoc de minimis i jakich celów firma ma możliwość ją stosować?

Pomoc finansowa tego rodzaju jest sumą 200 000 euro w ciągu 3 lat – suma taka dotyczy wszystkich sektorów oprócz transportu drogowego, gdzie suma wsparcia to już 100 000 euro. Każdy przedsiębiorca może wspomóc swą działalność w ramach tej pomocy w kwestiach takich jak na przykład: rozpoczęcie oraz wdrożenie swej fmry, inwestycje w usługi doradcze, zakup usług szkoleniowych pracowników a także wdrożenie budynków w jakich to mają odbywać się te szkolenia, jak również zakup albo leasing urządzeń oraz programów komputerowych koniecznych w prowadzenia szkoleń.

Które przedsiębiorstwa mają możliwość użyć pomocy de minimis?

Inni czytali też

W jaki sposób wydajnie funkcjonować na rynku krajowym i unijnym

transport ciężarowy
Opracował: Blondin Rikard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy prezes, który pragnie rozwijać swoją firmę, powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż działalność jedynie oraz wyłącznie na rynku lokalnym, nie będzie w stanie zapewnić mu właściwych zysków, a co się z tym wiąże, że w dalszej perspektywie czasu, może się okazać, iż nie uchowa się w branży. Dlatego właśnie powoli należy wychodzić poza rynek lokalny, a następnie poza rynek krajowy, bo im znaczniejsza grupa różnych odbiorców, tym znaczniejsza szansa, na odnotowanie założonego sukcesu.


Pomoc de minimis to możliwość wspomagania dla wszystkich rodzajów działalności, jej elementem są wszystkie sektory gospodarcze (pomoc finansowa). Definicja daje do zrozumienia, że każda firma ma prawo ją stosować.

Są jednak niektóre sytuacje w których ten rodzaj pomocy nie jest możliwy między innymi jeśli firma ma zamiar wykorzystać pieniądze na wsparcie produktów polskich, gdy to wpłynie w niekorzystny sposób na towary importowane z innych krajów. Nie mogą korzystać z pomocy de minimis firmy prowadzące działalność związaną z węglem kamiennym jak również rybołówstwem. Także przedsiębiorstwa będące w ciężkiej sytuacji materialnej mogą nie mieć możliwości skorzystania z tego typu pomocy.
2022-11-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.