Różne warianty pożyczek i kredytów

W życiu każdego człowieka bywają takie okazje, w których konieczne jest uzyskanie nadprogramowej ilości pieniędzy. Wynika to z rozmaitych sytuacji w życiu, między innymi z nieoczekiwanych zdarzeń losowych, takich jak na przykład wypadki i zachorowania. Istnieje także sporo mniej niebezpiecznych i traumatycznych sytuacji, kiedy potrzebne są dodatkowe porcje gotówki.


powiększanie ilości pieniędzy
Opracował: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może to być na przykład pomysł na wyprawę za granicę lub inny wyjazd w okresie wakacyjnym. Dodatkowa gotówka (kurs walut) może być wykorzystana do spełnienia różnorodnych pragnień i planów, zarówno tych dotyczących codziennych potrzeb, jak i nieoczekiwanych zdarzeń i wyjazdów.

Jako że większa część osób nie może pozwolić sobie na realizowanie zamierzeń i pragnień na bieżąco, nierzadko pieniądze na te cele są pożyczane z różnorodnych źródeł, jak . Pożyczkę można zaciągnąć na różne sposoby zależnie od wymaganej kwoty i pozostałych aspektów.

Pożyczki bez banków

Niejednokrotnie bywa tak, że potrzebne pieniądze pożyczane są od innych ludzi, często krewnych czy przyjaciół. Tę metodę stosuje się zwykle przy niedużych pożyczanych kwotach, które nie będą nastręczać wielu kłopotów przy zwracaniu.

monety przy śwince
Opracował: Sheila Sund
Na podstawie: http://www.flickr.com
Także w przypadku takich pożyczek bardzo ważne jest, by jasno i konkretnie określić szczegóły zawieranej umowy. Warunki te to na przykład dokładna kwota pożyczki, a w pierwszej kolejności termin jej oddania. Pożyczki o charakterze prywatnym udostępniane w ramach rodziny czy grona znajomych zazwyczaj nie posiadają oprocentowania.

Pożyczki i kredyty z banków i innych miejsc

Jeżeli chodzi o zdobywanie pieniędzy z różnych instytucji, to najważniejszą metodą jest branie pożyczek i kredytów w bankach. Banki są właściwie jedyną instytucją, która ma prawo udzielać kredytów i są to najczęściej świadczenia opiewające na duże sumy. W instytucjach tego rodzaju udostępniane są też usługi takie jak racie (zobacz informacje) pod zastaw różnorodnych przedmiotów.

Przy braniu kredytu bankowego niezwykle ważnym warunkiem jest, by podać cel, na jaki przeznaczane są uzyskane środki. Poza bankami ostatnio powstaje też bardzo dużo innych instytucji, gdzie można zaciągnąć pożyczkę. Przy zawieraniu umów z tego rodzaju firmami powinno się jednak zachować dużą ostrożność.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.