Pielęgnowane od wielu lat tradycje harcerskie ciągle są żywe i przekazywane kolejnym pokoleniom

Wyjątkowo dużo osób uprawiających turystykę pieszą było w przeszłości związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dojrzali ludzie pragną zaszczepić swoją pasję do wędrowania w swoich dzieciach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują miejsca, które zwiedzali, kiedy byli dziećmi.

Wartości harcerskie są obecne od dawna i są wyznawane przez następne pokolenia. Znakiem tego ruchu od wielu lat jest lilijka harcerska. Jej zarys wziął się od zwieńczenia namagnesowanej igły kompasu, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie istotną rolę, wskazuje harcerzom prawidłową ścieżkę, którą powinni iść, by egzystować w jedności z wyznawanymi przez ruch wartościami, takimi jak ojczyzna, nauka oraz cnota.
obóz
Opracował: Lwp Kommunikáció
Na podstawie: http://www.flickr.com
Standardowa lilijka harcerska jest również fragmentem krzyża harcerskiego, noszonego zwyczajowo nad lewą kieszenią munduru. Tu znajdziesz lilijki harcerskie i akcesoria harcerskie. Na tradycjach harcerstwa wyrosło wiele pokoleń, i to one aktualnie przekazują je najmłodszym. Nierzadko zatem kupują nosidełka turystyczne i wyjeżdżają na wycieczki po górach czy lasach, opowiadając najmłodszym historie z przeszłości.


Inni czytali też

Gdy w grę wchodzi sprawa rozwodowa, prawnik jest kluczowy!

radca prawny
Opracował: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kłopoty małżeńskie są aż tak znaczne, że niezbędny jest rozwód? No cóż, rośnie liczba rozwodów - tak naprawdę ciężko rzec, iż w XXI wieku instytucja małżeństwa niejako się popsuła.

Teraz harcerstwo raczej nie jest tak popularne, jak było w przeszłości. Jednak ciągle całkiem dużo maluchów, nieraz zachęcanych przez rodziców, zapisuje się do tej organizacji, a lilijka harcerska ciągle wskazuje drogę kolejnym pokoleniom, które pragną egzystować zgodnie ze wspomnianymi wcześniej normami. Nic więc dziwnego, że na górskich trasach da się napotkać nieraz dorosłych, dawnych harcerzy, zaopatrzonych w nosidełka turystyczne, w których niosą własne dzieci. Tu znajdziesz wysokiej jakości nosidełka.
Prawdopodobnie harcerstwo nie będzie liczyło już nigdy tak wielu członków co w przeszłości, jednak nadal jest ruchem wyjątkowo interesującym. Szczególnie, że kultywowane tam zasady są ponadczasowe i jest w stanie się do nich odnieść właściwie każdy. W dodatku wstępujące do harcerstwa dzieci mają okazję poznać mnóstwo ciekawych ludzi oraz nauczyć się użytecznych umiejętności, które później im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest też to, że liczne wycieczki z równolatkami ułatwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nierzadko trwających przez całe życie.
2017-11-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.