Pielęgnowane od wielu lat tradycje harcerskie ciągle są żywe i przekazywane kolejnym pokoleniom

Wyjątkowo dużo osób uprawiających turystykę pieszą było w przeszłości związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dojrzali ludzie pragną zaszczepić swoją pasję do wędrowania w swoich dzieciach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują miejsca, które zwiedzali, kiedy byli dziećmi.


Wartości harcerskie są obecne od dawna i są wyznawane przez następne pokolenia. Znakiem tego ruchu od wielu lat jest lilijka harcerska. Jej zarys wziął się od zwieńczenia namagnesowanej igły kompasu, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie istotną rolę, wskazuje harcerzom prawidłową ścieżkę, którą powinni iść, by egzystować w jedności z wyznawanymi przez ruch wartościami, takimi jak ojczyzna, nauka oraz cnota.
obóz
Opracował: Lwp Kommunikáció
Na podstawie: http://www.flickr.com

Standardowa lilijka harcerska jest również fragmentem krzyża harcerskiego, noszonego zwyczajowo nad lewą kieszenią munduru. Tu znajdziesz lilijki harcerskie i akcesoria harcerskie.
Na tradycjach harcerstwa wyrosło wiele pokoleń, i to one aktualnie przekazują je najmłodszym. Nierzadko zatem kupują nosidełka turystyczne i wyjeżdżają na wycieczki po górach czy lasach, opowiadając najmłodszym historie z przeszłości.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.