W jaki sposób wyleczyć depresję sezonową?

Depresja jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, jako że wprowadza chorego w groźny stan, jaki w najcięższych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście współcześnie zdecydowanie więcej osób jest świadomych tego, że depresja nie jest powodem do wstydu więc szuka pomocy u specjalistów. Odmiennym gatunkiem jest depresja sezonowa, jaka zazwyczaj występuje w okolicach miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Psychologowie nie znają typowych przyczyn występowania tego zjawiska, niemniej podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych oraz zimowych może być spowodowane głównie niskimi temperaturami i brakiem promieniowania słonecznego. Jeżeli odczuwa się smutek, nieuzasadniony lęk i niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje najczęściej u kobiet. W dodatku, może dotykać także dzieci. Jak w takim przypadku walczyć z tego rodzaju wrogiem?
depresja
Opracował: micadew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeważnie stosowana jest psychoterapia. Czasami potrzebne jest również przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, w których pogoda jest bardziej słoneczna. Ciekawą oraz coraz częściej stosowaną alternatywą jest też fototerapia, czyli leczenie światłem. Lampy emitują z reguły światło, którego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy lub obszar, który znajduje się poniżej kolana. Należy zaznaczyć, że światło, mimo że przypomina promieniowanie słoneczne, jest absolutnie bezpieczne, gdyż lampy posiadają stosowne filtry. Co ciekawe, ta opcja leczenia okazuje się być w istocie dosyć efektywna i pomaga nawet do 80% pacjentów.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To wejdź i zobacz, co ma solidna witryna - odnajdziesz tam nie mniej intrygujące dane.

Na dodatek, terapia światłem przeważnie nie generuje jakichkolwiek skutków ubocznych, co jest jej kolejną zaletą (więcej o światłoterapii).

Obecnie lampy stosowane w fototerapii można bez problemu nabyć i postawić w swoim mieszkaniu lub biurze. Są coraz powszechniej stosowne, zważywszy, że dużo mówi się o schorzeniach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania niepokojących objawów też w swoim przypadku. Na szczęście rośnie więc świadomość społeczeństwa. Gdy w miesiącach zimowych zauważymy u siebie obniżony nastrój, warto zdecydować się na terapię odpowiednim światłem, jaka pozwala na przetrwanie do wiosny oraz cieszenie się lepszym samopoczuciem - skuteczna wystrój (kliknij po szczegóły) antydepresyjna.


Inni czytali też

Właściwie wybrane oświetlenie nie tylko rozświetli pokój ale i doda mu uroku

lampy
Opracował: TECHNOLUX
Na podstawie: TECHNOLUX
Polski klimat jest związany z krótkimi latami i długimi zimami, gdy zmrok zapada faktycznie dość szybko, dlatego Polacy podczas urządzania swoich mieszkań powinni pomyśleć o pasującej dekoracji światłem. Tylko dzięki temu konkretne pomieszczenia nie będą ciemne
.
2019-01-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.