ISO 14001 a propozycje na rynku

Na naszym rynku obowiązujące są pewne standardy ISO. Jednym z nich jest certyfikat ISO 14001, jaki jest mocno związany z zarządzaniem środowiskowym. Jest to określona w pewien sposób zasada, dzięki której wyznaczane są standardy na tym obszarze działań. Obowiązuje ona od 1996 roku, kiedy wykrystalizowała z normy BS 7750. Zaczęto się wówczas na rynkach w Europie intensywnie interesować tego typu rozwiązaniami, jeżeli chodzi o wyznaczanie standardów. Dzięki nieustannemu wprowadzaniu ich w życie możliwe jest różnicowanie.

Zarządzanie środowiskowe oparte na określonych normach

Inni czytali też

Lubimy gdy mieć oszczędności

Oszczędzanie na przyszłość
Opracował: annia316
Nie ma chyba jednostki, która nie lubiłaby spoglądać na to, jak powiększają się jej finanse, jak szybko dochodzi ich na koncie, mimo że ona sama właściwie nic w tej kwestii nie robi. Kiedy mamy jakąkolwiek wolną kwotę, to przeważnie uwielbiamy, kiedy mamy szanse ją przelać na właściwe konto dodatkowe, gdzie będą sobie spokojnie leżały oraz stopniowo się zwiększały. Jednak żeby ten zysk był rzeczywiście widoczny musimy dokładnie przeanalizować, gdzie powinniśmy wpłacić te nasze pieniądze.


Zarządzanie środowiskowe opiera się na określonych regułach, więc niesamowicie ważne jest przywiązywanie wagi do stawianych w Polsce standardów i wymagań. Poszczególne wymagania mogą się jednak znacząco między sobą różnić, więc należy zwracać na nie uwagę. Biorąc pod uwagę rozmaite rodzaje certyfikat ISO w zakresie usług certyfikat ISO - kliknij aby zobaczyć więcej - w zakresie usług jest jednym z nim i należy do szczególnie znaczących w naszym kraju. Wyznaczana standardami identyfikacja poszczególnych aspektów środowiskowych jest dzisiaj w szczególnej cenie.

ISO 14001 jako szczególnie ważny w kraju standard
adees
Opracował: adees
Na podstawie: http://www.adees.pl/
Wspomniany standard ISO (dodatkowe źródło) 14001 pozwala na wpisywanie określonego przedsiębiorstwa w ramy określonego schematu, w którym panują jasne reguły związane z jakością. W latach 1996-2005 zostało wydanych ponad 111 tysięcy certyfikatów tego typu, co już wtedy świadczyło o jego szczególnej przydatności. Miało to miejsce w 138 krajach, co także przesądziło o sukcesie. Do dzisiaj norma ta jest w pełni brana pod uwagę, ale w Polsce uznano ją dopiero w 2004 roku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.