W jaki sposób przeprowadzać ankiety wśród konsumentów?

Ludzie są bardzo różni - być może w Polsce tego nie widać, choćby z takiej przyczyny, że przecież Polska jest państwem, gdzie zasadniczo mieszkają głównie Polacy, zbyt wielu emigrantów z powiedzmy Chin nie znajdziemy u nas. Kiedy sytuacja jest taka, iż poznanie ludzi jest wielce istotne?
Internetowe ankietowanie
Opracował: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szczególnie świat biznesu jakby nie patrzeć opiera się na upodobaniach ludzi. Choć inna rzecz jest taka, że w końcu ogromne koncerny bądź co bądź kreują rzeczywistość. No dobrze, lecz skupmy się w owym artykule głównie na tym by umiejętnie podejść do prywatnych upodobań typowego Nowaka.

Np. chcemy rozszerzyć funkcjonowanie prowadzonego przez siebie biznesu, ale nie wiemy niby jakie preferencje właśnie ma typowy klient. Rewelacyjne, że dzisiaj przeprowadzenie typowej ankiety nie może stanowić większego problemu. Raduje nasze serce, iż dzisiaj są ankiety konsumenckie, ponieważ fakty są takie, że tego typu ankieta, gdy jest umiejętnie prowadzona, może niemal ochronić nas przed porażką.

Doceńmy, że w wielu przypadkach ankiety powodują, iż o wiele lepiej poznajemy ludzi. A zresztą kiedy planujemy otworzyć kolejną firmę, lecz z różnych powodów nawet nie mamy ciekawego planu, to właśnie po odpytaniu ludzi wreszcie odnajdziemy ciekawą inspirację. Bardzo duże wyrazy uszanowania dla tych biznesmenów, którzy potrafią uszanować opinię innych ludzi.
Badania online
Opracował: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Później no przynajmniej będą o wiele mniej dostrzegalne problemy z funkcjonowaniem nowego biznesu.

Inni czytali też

Co powinno się zrobić zanim pojedziemy w podróż za granicę?

kantor wymiany walut
Opracował: Mark Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas chciałby dostawać wynagrodzenie w obcej walucie i móc płacić za wszystko w którymś najtańszym kraju świata. Każdy marzy mieć duże pieniądze. Ale niestety nie ma nic, ot tak po prostu. Nawet, jeśli mamy pracę w banku i mamy dostęp do wielkich pieniędzy to niestety nie możemy ot tak po prostu ich sobie wziąć. Podobnie, gdy mamy pracę w kantorze. Jednak kantor wymiany walut Wrocław daje możliwość na wymianę pieniędzy na naszą polską złotówkę albo na jeszcze inną obcą walutę i chociaż przez chwilę czujemy, że mamy spore pieniądze w rękach to i tak dostajemy tylko comiesięczne pensję, która nie zawsze jest wystarczające.


W przypadku pragnienia zapoznania się z dużo bardziej znaczącą ilością opinii? Jeżeli mocno interesuje nas fachowa opinia mieszkańca zarówno Krakowa, Gdańska, jak i Londynu albo Giżycka, jak najbardziej fajne są badania online, a więc te, które są przeprowadzane w Internecie.

Dzięki właśnie ankiecie będziemy mieli możliwość wreszcie poznać szczerą opinię typowego człowieka. Pamiętajmy, że jednostkowe postrzeganie człowieka, przynajmniej w świecie interesów, jest najzupełniej nierentowne.
2014-07-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.