Aktualnie w bardzo wielu dziedzinach życia widać wpływ nowych technologii

W dzisiejszych czasach w różnorodnych aspektach życia można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii. Dotyczy to w szczególności komputerów i Internetu. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i innych instytucji państwowych, które aktualnie zwykle są już zautomatyzowane. Ogólna komputeryzacja zahaczyła także o bankowość. Jednym z pierwszych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, urządzeń elektronicznych służących do szybkiego wypłacania pieniędzy z konta.
technologie
Banki również są skomputeryzowane, co w znaczny sposób skraca czas oczekiwania na wykonanie żądanej usługi. Wielki wpływ na bankowość wywarło rozpowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu działa i dynamicznie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Wyróżnia się ona tym, że wszystkie lub też większość kwestii wiążących się z bankiem można zrealizować tylko poprzez sieć, czyli bez wychodzenia z domu. Z czasem jako odmiana stworzona została także bankowość elektroniczna dla firm - https://www.bgz.pl/bankowosc_elektroniczna/ebgz-firma.html.


Inni czytali też

Zestaw usług oferowanych w bankach do chwili obecnej w znaczny sposób się powiększył

bank
Opracował: Barta IV
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z biegiem lat banki, podobnie jak wiele instytucji, rozwijały się. Podobnie zmieniały się usługi, wykonywane przez banki. Podstawową opcją było za każdym razem tworzenie konta osobistego, na którym trzymało się środki pieniężne. W ten sposób uzyskuje się lepsze zabezpieczenie pieniędzy niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Banki w każdym czasie chciały uchodzić za instytucje godne zaufania, tak by nie traciły własnych klientów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.