Reklama w miastach - parę zdań na jej temat

Tak zwany outdoor, czyli reklama zewnętrzna, w obecnym świecie spotykana jest niezwykle często. Mieszkańcy miast w zasadzie już dawno przyzwyczaili się do widoku dużych reklam, które przyciągają uwagę, są wielokolorowe, jaskrawe, niekiedy wydzielające światło. Szczególnie w nocy można to zaobserwować w formie tysięcy różnorodnych świateł reklam i neonów.
Reklama LED aktualnie również zdobywa znaczną popularność z uwagi na nowoczesność przy sporej rentowności używania. Generalnie wiele osób dziwi i wywołuje oburzenie wykorzystywanie reklamy zewnętrznej, zwłaszcza gdy posiada ona bardzo duży format i zlokalizowana jest na budowlach zabytkowych.

Właściwie w żadnym wypadku nie jest to estetyczne, gdy ogromny billboard reklamujący markę odzieżową wisi na którejś z zabytkowych budowli w rynku przykładowo wrocławskim. Z drugiej strony jednak często dochody z tego rodzaju reklamy przeznaczone są na przykład na remont tego obiektu, a więc na cel zdecydowanie pożyteczny.

Reklama zewnętrzna
przykład reklamy
Opracował: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Specyficznym rodzajem reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, a zatem taka, która zajmuje więcej niż 100 mkw (zobacz - druk wielkoformatowy Kraków). Bywa montowana na rozmaite sposoby, przybiera również rozmaite postaci. Może na przykład mieć charakter wolnostojący, być oświetlona lub nie. Zazwyczaj takie wolnostojące reklamy są wyposażone w swoje własne oświetlenie. Poza tym często zdarza się, że tego rodzaju reklama (zobacz http://www.studioprinter.pl/tablice-reklamowe-informacyjne/) pojawia się na budynkach, przybierając ogromne rozmiary. Firmy, które decydują się na reklamowanie w ten sposób, muszą dysponować dużymi środkami. Bywa również, że reklama (zobacz www.studioprinter.pl/) tego rodzaju zawieszona jest na rusztowaniu w trakcie renowacji danego budynku.


Inni czytali też

Obsługa prawna firm

kodeks
Opracował: photologue_np
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rejestracja firmy i zarządzanie nią wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Obejmuje szereg zadań, które powinno się wzdożyć, aby zapewnić organizacji odpowiednie funkcjonowanie. Firmy, które prowadzą działalność oczekują wsparcia wykwalifikowanych prawników, aby zapewnić prawidłowy przebieg wszystkich procedur prawnych.


Pozostałe formy
naklejka na samochodzie
Opracował: Wendy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo popularne stało się przykładowo umieszczanie reklam na pojazdach komunikacji miejskiej (link do ciekawej strony). Autobusy i tramwaje oklejone specjalną folią jeżdżą na przykład po wielu polskich miastach. Wiele osób spiera się, czy takie rozwiązanie prezentuje się estetycznie, poza tym dla pasażerów danego środka komunikacji nie jest to komfortowe z uwagi na niemożność swobodnego wyglądania przez okno. Chętnie stosowane są również tak zwane citylighty, czyli reklamy świetlne stosowane w najbardziej uczęszczanych punktach, przykładowo na przystankach autobusowych. Wyświetlacze LED również są bardzo popularną formą reklamy w takich miejscach.
2018-06-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.