Reklama w miastach - parę zdań na jej temat

Tak zwany outdoor, czyli reklama zewnętrzna, w obecnym świecie spotykana jest niezwykle często. Mieszkańcy miast w zasadzie już dawno przyzwyczaili się do widoku dużych reklam, które przyciągają uwagę, są wielokolorowe, jaskrawe, niekiedy wydzielające światło. Szczególnie w nocy można to zaobserwować w formie tysięcy różnorodnych świateł reklam i neonów.
Reklama LED aktualnie również zdobywa znaczną popularność z uwagi na nowoczesność przy sporej rentowności używania. Generalnie wiele osób dziwi i wywołuje oburzenie wykorzystywanie reklamy zewnętrznej, zwłaszcza gdy posiada ona bardzo duży format i zlokalizowana jest na budowlach zabytkowych.

Inni czytali też

Reklamy w autobusie tanim sposobem na zwiększenie popularności firmy

autobus miejski
Opracował: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reklamy na tramwajach i wewnątrz pojazdów komunikacji miejskiej to jeden z ciekawych i praktycznych sposobów na rozpromowanie marki. Usługi reklamowe poszły tak do przodu, że pod wycenę miesięczną podlegają niewielkie uchwyty, siedziska i chorągiewki, jak i cała powierzchnia zewnętrzna liczona na raz.


Właściwie w żadnym wypadku nie jest to estetyczne, gdy ogromny billboard reklamujący markę odzieżową wisi na którejś z zabytkowych budowli w rynku przykładowo wrocławskim. Z drugiej strony jednak często dochody z tego rodzaju reklamy przeznaczone są na przykład na remont tego obiektu, a więc na cel zdecydowanie pożyteczny.

Reklama zewnętrzna
przykład reklamy
Opracował: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Specyficznym rodzajem reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, a zatem taka, która zajmuje więcej niż 100 mkw (zobacz - druk wielkoformatowy Kraków). Bywa montowana na rozmaite sposoby, przybiera również rozmaite postaci. Może na przykład mieć charakter wolnostojący, być oświetlona lub nie. Zazwyczaj takie wolnostojące reklamy są wyposażone w swoje własne oświetlenie. Poza tym często zdarza się, że tego rodzaju reklama pojawia się na budynkach, przybierając ogromne rozmiary. Firmy, które decydują się na reklamowanie w ten sposób, muszą dysponować dużymi środkami. Bywa również, że reklama tego rodzaju zawieszona jest na rusztowaniu w trakcie renowacji danego budynku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.