Forfaiting, faktoring – różnice

Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.Bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności, toteż przebieg działania jest jak najbardziej oczywisty.
w firmie
Opracował: dhub limited
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najbardziej istotne, oferuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Nabyte doświadczenie mówi, że faktoring idealnie się sprawdza i w czasach kiedy firmom wiedzie się bardzo dobrze, gdy istnieje konieczność zapewnienia szybkiego zastrzyku gotówki, który gwarantuje błyskawiczne wsparcie dynamicznego wzrostu firmy - jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa przeznaczona dla konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, w związku z powyższym łatwiej można reagować na problem.

Ten odnośnik tutaj (www.traple.pl/) przedstawi Ci interesujące dane na prezentowany temat, które będą bardzo wciągające oraz szczegółowo omówią ten wątek.

Kiedy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa w związku, iż bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, zwłaszcza w cięższych okresach. Klienci korzystający z faktoringu po prostu o wiele łatwiej radzą sobie z zawirowaniami na rynku.

wykres walutowy
Opracował: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Forfaiting natomiast to zakup wierzytelności o średnich i długich terminach wymagalności. Bazuje na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków finansowych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest formą operacji finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring uwzględnia rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Inni czytali też

Spedycja to jedna z działów polskiej gospodarki, która nie boi się kryzysu

bus na trasie
Opracował: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mamy kryzys czy nie? Wielu ludzi stawia sobie to pytanie. Ceny idą w górę, ale w wielu branżach rosną również zarobki. Właściwie jest jak zwykle - branżom bogatym jest coraz lepiej, branżom biednym - coraz gorzej. Z rynku wypadają niewielkie firmy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych kontrahentów - zabijają je wszelkie opłaty i rosnące koszty utrzymania.


Oba rodzaje transakcji handlowych służą jednej sprawie – zabezpieczeniu się przed ryzykiem walutowym i poprawieniu sytuacji finansowej.http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-karne-skarbowe/ (moja strona)A to sprawa priorytetowa, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z faktoringu lub forfaitingu.
2022-05-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.