Forfaiting, faktoring – różnice

Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.Bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności, toteż przebieg działania jest jak najbardziej oczywisty.
w firmie
Opracował: dhub limited
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najbardziej istotne, oferuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Nabyte doświadczenie mówi, że faktoring idealnie się sprawdza i w czasach kiedy firmom wiedzie się bardzo dobrze, gdy istnieje konieczność zapewnienia szybkiego zastrzyku gotówki, który gwarantuje błyskawiczne wsparcie dynamicznego wzrostu firmy - jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa przeznaczona dla konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, w związku z powyższym łatwiej można reagować na problem. Kiedy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa w związku, iż bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, zwłaszcza w cięższych okresach. Klienci korzystający z faktoringu po prostu o wiele łatwiej radzą sobie z zawirowaniami na rynku.

wykres walutowy
Opracował: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Forfaiting natomiast to zakup wierzytelności o średnich i długich terminach wymagalności. Bazuje na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków finansowych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest formą operacji finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring uwzględnia rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Inni czytali też

Ciekawe propozycje – niszczenie dokumentów a oferta firmy

recykling dokumentów
Opracował: Seth Anderson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przedsiębiorstwie często stają Państwo przed koniecznością zniszczenia różnych informacji. Często są to znaczne ilości, z tego też powodu polecane jest niszczenie dokumentów w rekomendowanej firmie. Rozbudowane oferty, jakie może zagwarantować markowa niszczarka oraz pełne zaufanie do przedsiębiorcy to połączenie idealne. Poufne pliki elektroniczne oraz dokumentacja firmy, która musi być usunięta, zostawiona jest we właściwych rękach. Dokumenty są usuwane na miejscu, od ręki, dlatego o nic nie trzeba się martwić.


Oba rodzaje transakcji handlowych służą jednej sprawie – zabezpieczeniu się przed ryzykiem walutowym i poprawieniu sytuacji finansowej.

Jeśli znajdujące się w tym artykule treści przykuwają Twój wzrok, to dodatkowo zerknij na omówienie (http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-karne-skarbowe/), które przeczytasz, gdy klikniesz ten link!

A to sprawa priorytetowa, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z faktoringu lub forfaitingu.
2020-08-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.