System zarządzania ISO - jak funkcjonują, w jakich branżach są niezwykle przydatne?

Bez wątpienia powinieneś przeczytać ten artykuł jeżeli pracujesz w branży gastronomicznej albo jeśli po prostu ciekawi Cię tematyka zdrowego odżywiania. Teraz chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które ciągle w naszym kraju niestety nie jest na wysokim poziomie. Kiedy mówi się o prawie żywnościowym w kraju, niejednokrotnie ma się na myśli prawo rolne oraz wyrastające z niego prawo ochrony żywności.
Łąka, fototapeta
Opracował: jazz4ev
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Tymczasem prawo - tutaj - rolne teraz jest wielce przestarzałe i nie ma większego znaczenia. Zostało ono stworzone w czasach komunizmu, a od tej pory niemalże wszystko w dziedzinie żywienia się zmieniło. Dzisiaj politycy stoją przed koniecznością stworzenia fajnego prawa żywnościowego, które powinno być dostosowane do przepisów Unii Europejskiej. Jeżeli fascynuje Cię prawo żywnościowe, niewątpliwie wiesz doskonale, jak dużo na jego temat powstało uregulowań unijnych.

Komisja Europejska bardzo dba o wysoką jakość żywności, dlatego regulacje te są coraz bardziej dokładne. Jednym z nich jest dla przykładu system zarządzania ISO , który zajmuje się po prostu kontrolowaniem jakości jedzenia wprowadzanego do obrotu handlowego na terytorium Unii Europejskiej. Dzisiaj strefa Shengen sprawia, że produkty wprowadzane do obrotu handlowego w jednym kraju Unii mogą dowolnie się przemieszczać i nie muszą być więcej sprawdzane przez państwa, do których ostatecznie trafiają.


Inni czytali też

Wartości odżywcze, a nawyki żywieniowe, czyli jak wybrać karmę dla zwierzaka

karma dla psów
Opracował: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fani zwierząt staną w ich obronie za każdym razem. Nie ma znaczenia, czy kwestia dotyczy chomika w klatce, czy dorosłego psa. Wokół odżywiania, szczególnie psów, występuje kilka interesujących przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie swoich psów wykorzystujcie poniższe rady.


Makaronowe risotto
Opracował: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Unii Europejskiej bardzo zależy na dobrej jakości żywności, dlatego właśnie we wszystkich krajach Unii został wprowadzony system ISO. Każdy produkt, który zostaje wytworzony na terenie Unii Europejskiej musi przejść precyzyjne kontrole.

Masz chęć poznać więcej interesujących informacji na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły, które akurat takie informacje mają.

Specjalna komisja bada wówczas, czy ów produkt spełnia wszystkie standardy jakości stworzone w prawie unijnym. Jeżeli wynik takich badań jest pozytywny, dopiero wówczas można wpuścić towar na rynek.

Wiele przepisów unijnych zapisywanych jest w formie rozporządzeń, co oznacza, że są one skuteczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej od razu. kiedy jednak politycy w Polsce mieliby wystarczającą wiedzę na ten temat i trochę chęci, niewątpliwie decyzja o kompleksowym zapisaniu prawa żywnościowego byłaby dobrym pomysłem.
2018-10-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.