W Polce znajduje się coraz większa ilość fanów kawy.

Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna nie jest zbyt dobrym rodzajem kawy, ale zaczyna szukać lepszej kawy w ziarnach. Co najważniejsze, kawę ziarnistą można współcześnie parzyć sobie w domu, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia popularności napoju w naszym kraju.
Espresso
Opracował: Sagafredo Zanetti
Na podstawie: Sagafredo Zanetti
Obecnie na rynku istnieje tak wiele urządzeń, za pomocą których można zrobić kawę, że każdy bez wątpienia znajdzie coś dobrego dla siebie. Można wskazać przykładowo starodawne kawiarki, które teraz wracają do łask, a posiadanie takiego sprzętu wystylizowanego na starszy jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać również dripperów, które są wielce nowoczesne, ale równocześnie bardzo łatwe w obsłudze. Decydując się na przygotowanie kawy samemu w domu trzeba pamiętać także o nabyciu młynka do kawy. Podstawą właściwego parzenia kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Dzisiaj najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można dostać w licznych sklepów w postaci ziaren. Dla prawdziwych fanów kawy polecamy gorąco wizytę w jakiejś palarni kawy. To palarnie, w których świeżo zebrane ziarna są odpowiednio przygotowywane do dalszego parzenia.


Inni czytali też

Odkryj niezwykły świat kawy a już nigdy nie przestaniesz jej pić!

Fototapety do restauracji
Opracował: http://art.widi.pl/
Na podstawie: http://art.widi.pl/
Bardzo wiele ludzi nie może przeżyć dnia bez wypicia chociaż małej filiżanki kawy. Są tacy, którzy pijają nawet parę kaw dziennie. Można spotkać bardzo wielu miłośników tego napoju, którzy lubują się zarówno w smaku, jak i doskonałym jej aromacie. Warto jednak dowiedzieć się, jaką kawę rzeczywiście opłaca się pić oraz jakie zalety z tego wynikają.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.