Za takie niedopatrzenia możemy wiele zapłacić

Powinniśmy wspomnieć, iż każdy ma prawo do wygłaszania swoich opinii, a jeżeli jeszcze robi to publicznie i podzieli się z kolejnymi własnymi analizami, to tym bardziej musimy pilnować, żeby rozpowszechniając jego słowa mówić, kto tak na pewno jest ich twórcą. Kiedy wpisujemy gdzieś jakieś zdanie i nie wiemy autora, ma szansę się okazać, że wpadniemy w duże trudy i za swoją nieuwagę poniesiemy niesamowicie solidną karę.

Ciągle naruszane są prawa autorskie Wszyscy zaznaczą czym jest plagiat i równocześnie posiadają świadomość jak go ominąć, a jednak okazuje się, iż co chwilę jest on popełniany. Jeżeli przepisujemy z jakiejś książki zdanie dokładnie w słowo w słowo, to musi być ono objęte cytatem i przypisem, gdzie wyszukamy jego oryginalną wersję, gdyż w innym razie ma szansę pojawić się naruszenie praw autorskich. Jeżeli nie pragniemy stosować cytatów, to musimy starać się pisać w taki sposób, żeby to samo wiedzieć innymi, swoimi słowami.
prawo
Opracował: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem jest przeniesienie praw autorskich, a więc autor zrzeka się praw do konkretnego tekstu, obiecuje, że nie będzie sobie rościł do niego praw oraz nie będzie się domagał za niego więcej pieniędzy. Dzieje się tak zazwyczaj w momencie tworzenia różnych artykuł, gdzie prawa do konkretnego tekstu są przenoszone na daną agencję i to ona dzisiaj ma szansę nimi odpowiednio rozporządzać, a autor nie może już ich więcej wykorzystywać.


Inni czytali też

Bardzo przydatne narzędzia dla właścicieli firm

dokumenty do podpisania
Opracował: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne nikomu nie musimy nawet mówić o tym, że prowadzenie swojej własnej firmy właściwie nigdy nie jest łatwe, bez względu nawet na to, jaką w ogóle branżą akurat się zajmujemy. Przecież zawsze należy tutaj dbać o sporo rozmaitych rzeczy, bez których taka firma nigdy nie byłaby w stanie funkcjonować faktycznie efektywnie.

Własność przemysłowa jest ważna
Każda firma ma swój sposób funkcjonowania, a co się z tym wiąże ma swoją recepturę tworzenia swoich produktów. Jest to jej własność przemysłowa, której strzeże i której nikt obcy nie ma szansy uzyskać. Im lepiej jest ona chroniona, tym większa szansa, że nikt nie będzie miał szansy się pod nią podszywać i opatrywać jej materiałów swoją marka.
Wbrew pozorom są to bardzo ważne sprawy (adwokat wrocław)
Kiedy komuś zdaje się, że prawa autorskie oraz prawa do własności przemysłowej, to nic wielkiego, to powinien spojrzeć na kary, jakie są stosowane, jeżeli te dwie rzeczy zostają złamane. Za posiadanie praw do danej publikacji, czy do konkretnego pomysłu możemy zainkasować czasem bardzo wielkie finanse, nic więc dziwnego, że każdy tak pilnie strzeże swoich praw i dokłada wielkich starań, aby były one szanowane przez inne osoby. Warto o tym pamiętać, jeżeli wspomagamy się jakąś inną publikacją oraz pragniemy wykorzystać to, co zostało w niej zapisane.
2019-04-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.