Lean Management, co to jest?

Każdy właściciel firmy, szef i menadżer, staje przed tematem podwyższenia jakości pracy oraz ograniczenia kosztów. Bez względu na to, o jakiej dziedzinie, o jakim państwie i jakiej wielkości przedsiębiorstwa myślimy.
Pomocne wówczas może okazać się wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania określanego terminem Lean Management.

Pragniesz zaznajomić się z następnymi ciekawymi postami na podobny temat? Nie ma problemu. Najedź na łącze do www (https://www.digitalmoney.pl/bank-bnp-paribas-kalkulator-kredytowy,14.html) i czytaj do woli.

Jest to jedna z technik zarządzania przedsiębiorstwem, na ogół produkcją. Wykorzystywana szczególnie w procesie restrukturyzacji.

Do lat 80 dwudziestego wieku produkcja przemysłowa polegała na tworzeniu produktów bez zamówienia klienta. Fabryki w ramach takiej koncepcji tworzyły duże zapasy materiałów i gotowych wyrobów, posiadały rozdęte biurokracje i marnowały czas swoich pracowników. Wtedy japońscy inżynierowie z zakładów Toyoty opracowali system zarządzania produkcją, którego zasadniczym przesłaniem było unikanie wszelkiego rodzaju marnotrawstwa drogą ciągłego procesu całego przedsiębiorstwa, i który, lepiej wykorzystał ich czas oraz oszczędził im wysiłku.

Ciekawi Cię skąd pozyskujemy informacje na opracowany w naszym wpisie temat? Zapraszamy zatem do następnej witryny - tam czeka na Ciebie merytoryczne źródło.

Umowa biznesowa
Opracował: Startup Registry
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wynik był rewelacyjny, linie montażowe Toyoty zredukowały koszty o połowę, jednocześnie podnosząc efektywność i pozwalając na sprzedaż z czterokrotnie większą marżą niż dotychczas.

Inni czytali też

A może wypad firmowy nad Bałtyk?

Spotkanie, zebranie
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Czy nieustanny kryzys ekonomiczny spowodował, że to koniec tak bardzo częstych wyjazdów pracowniczych do choćby trójmiejskiego Sopotu? Tak naprawdę trudno myśleć, iż w przypadku Polski aż tak mocno widać wielkie spowolnienie gospodarcze. Jakby nie patrzeć jesteśmy raczej nietypową gospodarką, zatem można śmiało powiedzieć, że jeżeli w grę wchodzą wyjazdy pracownicze, tak naprawdę jest lepiej, niż kilka lat temu.


Na polskim rynku filozofia szczupłości znana i stosowana jest od końca lat 90. Liderem wdrożenia Lean Management jest Dolny Śląsk, gdzie aż 50 przedsiębiorstw wykorzystuje techniki zarządzania przedsiębiorstwem oparte na zasadach eliminacji rozrzutności. Jak można przeczytać na , wdrożenie zasad Lean management wiąże się z zarządzaniem zmianą w organizacji, ponieważ LM to nie jedynie zasady, lecz głównie zachowania osób biorących udział w procesie. Dlatego zarządzanie zmianą opiera się przede wszystkim na motywacji, komunikacji i przyjaznym nastawieniu do zmian wśród załogi - więcej na .

Wielką zaletą zastosowania koncepcji Lean management będzie nie tylko poczucie zadowolenie pracowników i chęć pozostania w firmie na dłuższy czas, ale przede wszystkim widoczne wskaźniki poprawy samej organizacji produkcji, związane z obniżką kosztów, skróceniem czasu dostawy, czy poprawą jakości, a co za tym idzie lepszym wynikiem finansowym całej firmy. Czy należy w takim razie rozpocząć rewolucję od ludzi? Oczywiście!
2020-01-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.