Lean Management, co to jest?

Każdy właściciel firmy, szef i menadżer, staje przed tematem podwyższenia jakości pracy oraz ograniczenia kosztów. Bez względu na to, o jakiej dziedzinie, o jakim państwie i jakiej wielkości przedsiębiorstwa myślimy.
Pomocne wówczas może okazać się wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania określanego terminem Lean Management. Jest to jedna z technik zarządzania przedsiębiorstwem, na ogół produkcją. Wykorzystywana szczególnie w procesie restrukturyzacji.

Do lat 80 dwudziestego wieku produkcja przemysłowa polegała na tworzeniu produktów bez zamówienia klienta.

Kiedy poznasz już informacje na omawiany wątek, to poczytaj także (contra-odszkodowania.pl/odkupimy-twoje-odszkodowanie/) również inne teksty na ten temat - one także okażą się wciągające.

Fabryki w ramach takiej koncepcji tworzyły duże zapasy materiałów i gotowych wyrobów, posiadały rozdęte biurokracje i marnowały czas swoich pracowników. Wtedy japońscy inżynierowie z zakładów Toyoty opracowali system zarządzania produkcją, którego zasadniczym przesłaniem było unikanie wszelkiego rodzaju marnotrawstwa drogą ciągłego procesu całego przedsiębiorstwa, i który, lepiej wykorzystał ich czas oraz oszczędził im wysiłku.
Umowa biznesowa
Opracował: Startup Registry
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wynik był rewelacyjny, linie montażowe Toyoty zredukowały koszty o połowę, jednocześnie podnosząc efektywność i pozwalając na sprzedaż z czterokrotnie większą marżą niż dotychczas.

Zapewne zainteresuje Cię następująca strona (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl), wyszukasz tam dużo zajmujących wiadomości. Miej na uwadze, że jest często aktualizowana.Na polskim rynku filozofia szczupłości znana i stosowana jest od końca lat 90. Liderem wdrożenia Lean Management jest Dolny Śląsk, gdzie aż 50 przedsiębiorstw wykorzystuje techniki zarządzania przedsiębiorstwem oparte na zasadach eliminacji rozrzutności. Jak można przeczytać na , wdrożenie zasad Lean management wiąże się z zarządzaniem zmianą w organizacji, ponieważ LM to nie jedynie zasady, lecz głównie zachowania osób biorących udział w procesie. Dlatego zarządzanie zmianą opiera się przede wszystkim na motywacji, komunikacji i przyjaznym nastawieniu do zmian wśród załogi - więcej na .


Inni czytali też

Jaka gałąź gospodarki jest obecnie w najwyższym stopniu perspektywiczna?

Transport i logistyka
Opracował: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym polska gospodarka zakłada przed nami ogromnie szerokie możliwości generowania dochodów. Każdy z nas bez wątpliwości chce je posiadać na jak najwyższym poziomie, niemniej jednak nie zawsze posiadamy stosowną wiedzę oraz technologię, ale i także kapitał, aby zaimplementować w życie wybraną przez nas perspektywę pracy.

Wielką zaletą zastosowania koncepcji Lean management będzie nie tylko poczucie zadowolenie pracowników i chęć pozostania w firmie na dłuższy czas, ale przede wszystkim widoczne wskaźniki poprawy samej organizacji produkcji, związane z obniżką kosztów, skróceniem czasu dostawy, czy poprawą jakości, a co za tym idzie lepszym wynikiem finansowym całej firmy. Czy należy w takim razie rozpocząć rewolucję od ludzi? Oczywiście!
2020-12-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.