Pomocne rady dotyczące informatycznej pomocy prowadzenia przedsiębiorstwa

Obecnie ciężko może być porządnie prowadzić firmę, jeśli się nie posiada odpowiednich informacji o tym, w jakim jest ona stanie. Lata, gdy do prowadzenia działalności w zupełności wystarczał kajet albo prosty arkusz excela już dawno przeminęły, obecnie bez dobrego systemu informatycznego nie ma co myśleć o pełnym sukcesie. Informatyzacja wtargnęła do wszystkich dziedzin biznesu i także to dotyczy prowadzenia firm. Podstawowy system informatyczny, który musi być wdrożony w nawet niedużej firmie, to system klasy ERP.
ERP
Dla małych firm może to być rozwiązanie pudełkowe, łatwe do skonfigurowania i uruchomienia, a także - tu - niezbyt kosztowne w zakupie. System tego typu musi umożliwić rejestrację fakturowania, rejestrację wszystkich zakupów, a także umożliwić wsparcie księgowe dla wszystkich operacji.

Przy większych firmach konieczne może być wdrożenie profesjonalnego pakietu ERP. Najczęściej jest on droższy niż rozwiązanie z pudełka, ale umożliwi skonfigurowanie wszystkiego do procesów biznesowych zachodzących w firmie. Jeśli jednym z elementów funkcjonowania będzie produkcja, to tym bardziej trzeba pomyśleć o wdrożeniu funkcjonalnego oprogramowania.

Inni czytali też

Jak wygląda współczesny marketing

e-marketing
Opracował: Luc Legay
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach marketing jest jednym z najważniejszych czynników rozstrzygających o rozwijaniu się poszczególnej marki bądź firmy. Jest silnie ważne, aby dany produkt lub usługa były zauważone oraz zapamiętane przez potencjalnych konsumentów, a jest to niełatwe do uzyskania bez znajomości tajemnic marketingu jak również promocji. Dlatego też nie bez przyczyny występuje tyle szkoleń , a także kierunków na uniwersytetach skupiających się na najróżniejszych jego aspektach.


ERP
Porządne pakiety ERP potrafią obsługiwać praktycznie wszystkie elementy działalności firmy, w tym także zarządzanie produkcją. Jednak okazuje się, że pośród dziesiątek oferowanych na rynku systemów tylko część z nich radzi sobie w odpowiedni sposób z pełną obsługą produkcyjnych procesów. Jeżeli się ma produkcję, lub planuje w niedalekim okresie czasu jej uruchomienie, to bezwzględnie należy zdecydować się na odpowiedni system produkcyjny. Konfiguracja programu do zarządzania przedsiębiorstwem to co najmniej parę miesięcy intensywnej pracy, i nie ma co ukrywać, także duże koszty.

Jeśli wybierze się system ERP, który nie będzie sobie radził ze wszystkimi procesami czy też nie będzie miał możliwości rozbudowy, to może się okazać że za jakiś czas stanie się niewystarczający, i trzeba będzie wybierać następny. A to będzie wiązać się ze sporymi kosztami i licznymi zmianami w firmie.
2018-08-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.