W jaki sposób wybierać kredyt samochodowy?

Własne auto to dzisiaj konieczność. Mobilność ma bowiem istotne znaczenie - zapewnia niezależność. Z powodu tego, że granice są otwarte, samochodem można pojechać także na wymarzone wakacje. Niestety, wielu Polaków nadal nie zarabia tyle, żeby mieć możliwość sobie pozwolić na zakup stosownego samochodu, którego stan techniczny byłby satysfakcjonujący.
Kupowanie bardzo taniego, starego auta jest związane z prawdopodobieństwem, że będzie się on bardzo często psuł, co jest nie tylko faktycznie problematyczne, ale także generuje następne koszty, wobec tego niekiedy najbardziej rozsądnym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie kredytu. Dzisiaj kredyt na samochód jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Propozycja pod tym względem jest faktycznie bardzo bogata więc każda osoba będzie w stanie znaleźć rozwiązanie zadowalające. Jak jednakże wybierać kredyt na auto? Które kwestie mają faktycznie największe znaczenie?
VW
Opracował: Miles Continental
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, nie można zaciągać kredytu w pierwszym banku, w którym będzie taka możliwość. Wręcz przeciwnie, konieczne jest porównanie wszystkich ofert, jako że wówczas ma się gwarancję, że ostatecznie wybierze się tę, jaka rzeczywiście będzie zadowalająca. Można skorzystać z porównywarek, które są udostępniane w sieci - one wskazują, jaki bank udziela najbardziej korzystnych kredytów. Naturalnie, w miarę możliwości trzeba przeanalizować wyniki z paru tego rodzaju porównywarek. Dodatkowo, ogromne znaczenie mają koszty kredytu, nie tylko oprocentowanie konkretnych rat, ale też prowizja, którą nalicza dla siebie bank. Podczas wizyty w placówce warto szczegółowo pytać o wszystkie warunki, ponieważ jedynie w takiej sytuacji będzie się miało jasny pogląd na sytuację. Należy poprosić o ewentualny harmonogram rat czy obliczenie miesięcznej ich wysokości.

Tym sposobem będzie się mogło zadecydować, czy kredyt nie będzie problematycznym obciążeniem domowego budżetu oraz docelowo nie doprowadzi do ogromnych kłopotów finansowych. Dosyć duże znaczenie ma także zaciągana kwota. Najlepiej jeszcze przed wizytami w bankach zadecydować jaki samochód zamierza się nabyć, by wiedzieć mniej więcej ile pieniędzy się na ten cel potrzebuje. Jest to dość istotne, by nie rozczarować się, że na koniec zabrakło pieniędzy.

Inni czytali też

Wynajem agregatów prądotwórczych - kiedy to się opłaca

Niegdyś krążył pewna anegdota, która mówiła o tym, jak to świeżemu robotnikowi przełożony dla zgrywy nakazał przyniesie mu dwóch paczek prądu. Gdyby ów pomocnik okazał się mądrzejszy, mógłby żartownisiowi przynieść po prostu agregat prądotwórczy.
2014-06-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.