Wartości odżywcze, a nawyki żywieniowe, czyli jak wybrać karmę dla zwierzaka

Zwolennicy zwierzaków zrobią dla nich wszystko, za każdą cenę. Nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy myszoskoczka w klatce, czy dorosłego psa. Co do karmienia, zwłaszcza psów, występuje parę interesujących przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie własnych psów stosujcie poniższe rady.


Jak wiemy wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są zamawiane na kilogramy karmy. Ze względu na różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki ważące do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny pochłaniać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Tymczasem czworonogi „giganty”, a więc sięgające wagą do 40 kilogramów, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań.
Kupując pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim liczy się zdrowie ulubionego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo zapamiętamy którą karmę pochłonie z wielkim apetytem, a która w ogóle mu nie podejdzie. (Wejdź) W tym miejscu nie zapominajmy o składnikach wspominanej żywności.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.