Wartości odżywcze, a nawyki żywieniowe, czyli jak wybrać karmę dla zwierzaka

Zwolennicy zwierzaków zrobią dla nich wszystko, za każdą cenę. Nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy myszoskoczka w klatce, czy dorosłego psa. Co do karmienia, zwłaszcza psów, występuje parę interesujących przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie własnych psów stosujcie poniższe rady.

Jak wiemy wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są zamawiane na kilogramy karmy. Ze względu na różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki ważące do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny pochłaniać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Tymczasem czworonogi „giganty”, a więc sięgające wagą do 40 kilogramów, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań. Kupując pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim liczy się zdrowie ulubionego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo zapamiętamy którą karmę pochłonie z wielkim apetytem, a która w ogóle mu nie podejdzie. (Wejdź) W tym miejscu nie zapominajmy o składnikach wspominanej żywności.


Inni czytali też

Karma Acana – najlepsza karma dla twojego psa i kota

Karma sucha dla kotów Acana
Na podstawie: www.zwierzakowo.pl
Posiadasz kota lub psa? A może oba zwierzaki? Masz skłonności do ufania jednej firmie? Jeśli tak, to dla własnych zwierzęcych pociech wybierz karmę Taste of Wild. Zarówno mruczące, jak i szczekające czworonogi będą zajadać się tym pysznym pokarmem.
Zestawiając z konkurencją, Taste of Wild szczyci się jako producent karmy bez zbóż. W przypadku ludzi jest na odwrót - ziarna są uznawane za szczególny walor. Mimo to w przypadku zwierząt właściciele czworonogów skarżą się na zastępowanie zbożem wartościowego mięsa i warzyw.

pies, karma
Opracował: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podstawowym wyznacznikiem poziomu karmy jest jakość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy niezadowolenia. Liczą zwłaszcza na zwiększenie proporcji mięsa do całości produktu. Znany z reklam Pedigree posiada tylko kilka procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to o wiele za mało. Ostatecznie jednak kusząca cena i światowa marka wygrywają. W tym aspekcie liczy się także sama jakość zwierzęcego białka. Poleca się czytać etykiety (zamów logo 3D na stronie www.rathgeber.pl/) z tyłu karmy, z zawartością psiego jedzenia. (karma najwyższej jakości) Pochodzenie typowo mięsne jest dużo korzystniejszym wyborem, niż tzw. mączka mięsno-kostna.
Odwrotnie jest z zawartością zbóż – im jest ich mniej w produkcie, tym wartość żywieniowa karmy jest większa, a dodatki smakowe nie niszczą zdrowia naszym zwierzakom. Wzmacniacze nieraz dały się we znaki naszym czworonogom, na przykład w postaci alergii pokarmowych. Smutna prawda polega niestety na testowaniu swojego psa – niczym na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy pozna on walory dobrego i zdrowego pokarmu.
Gdzie wybierzemy karmy dla psów? Bogatą paletę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (najlepszy sklep zoologiczny). Zdecydowanym plusem tego miejsca jest możliwość konsultacji z ekspertem od zwierząt - nie ma co doszukiwać się jej natomiast w mniejszych marketach.
2023-01-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.