Klasyczny rock nie zniknie nigdy

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock będzie trwał wiecznie.
I nie ma chyba osoby, która się z tym zdaniem nie zgodzi. Fakt, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a powstające utwory brzmią inaczej od poprzednich.
koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda . Ale miejmy na uwadze, że ich korzenie cały czas pozostają te same. Z tej przyczyny muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również nadal pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były najczęściej grane w radiu. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman został okrzyknięty „głosem nowego pokolenia” z którym identyfikowała się połowa nastolatków.

Inni czytali też

Czym jest finansowanie społecznościowe

Crowdfunding
Opracował: Paul Roth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz nowsze okazje finansowania dla inwestorów, artystów, ludzi biznesu , a także następnych pomysłowych osób są w dwudziestym pierwszym wieku bardzo powszechne. Pośród nich bardzo ciekawym zagadnieniem jest tak zwane finansowanie społecznościowe. Nadzwyczaj znakomita popularność najróżniejszych metod finansowania poprzez społeczeństwo, która jest widoczna za oceanem jak również kolejnych zachodnich państwach, zaczyna docierać także do Polski.


Chwytliwa melodia, jednocześnie pogodna i depresyjna oraz tekst, w którym nie tak łatwo było doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Kompozycje te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, gniew i... humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego względu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana już nigdy nie będzie nam dane się wybrać, ale dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.