Stalowy mocarz

budowa
Opracował: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest cięcie (odnośnik) trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne znajdują zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

blachaTego typu materiał pozwala na nowoczesne, innowacyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne typy stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę zaleznie od celu, w jakim są używane. Dostępne są odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, wykorzystywane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, pracują warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie wykorzystywane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych. Blachy trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, muszą być także łatwo spawalne i proste w obróbce.

Stal trudnościeralna Hardox 600 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub nakierowanym strumieniem wody z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki zastosowania bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddawane są kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w zakładach hutniczych i mogą stanowić istotne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla użytkownika tych narzędzi.


Inni czytali też

Leasing czy wynajem?

Budowa
Opracował: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną działalność? Więcej odwagi! Tym bardziej, że, osoby pragnące samodzielnie kreować swą biznesową przyszłość, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.
Opracował: Arek
2022-12-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.