Odpowiednie zdjęcie do CV

Poszukiwania pracy to dla niektórych trudny temat, ale nie zapominajmy, że podstawą jest aktualne CV. To tu pierwsze wrażenie da się osiągnąć za pomocą zdjęcia. Typowe poszukiwania pracy zaczynają się tak samo i najtrudniejszym etapem jest pisanie dobrego CV, a zaraz po tym listu motywacyjnego. Fotografię traktujemy bez pomysłu, zamieszczając sztuczne dyplomowe ujęcia.
pieniądze
Opracował: Przemysław Szabłowski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak dobrze pomnażać swoje oszczędności?

Niewątpliwie większość z nas posiada chociażby niewielkie oszczędności, które trzymamy zwykle „na czarną godzinę”. Jest to rzecz jasna bardzo mądre podejście, bo przecież żyjemy w czasach, kiedy to rozmaite problemy finansowe mogą nas dotykać zupełnie niespodziewanie, zaś właśnie tego typu oszczędności często są wówczas niezwykle pomocne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mimo wszystko sporo ludzi podchodzi do kwestii oszczędzania w niezbyt odpowiedni sposób, tym samym marnując spory potencjał jaki tkwi w zbieranych przez siebie pieniądzach.
Biznesmeni przy komputerach
Opracował: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób wybrać firmę windykacyjną?

Firma windykacyjna jest firmą trudniącą się dochodzeniem własności przy pomocy środków, które są zdefiniowane w prawie. Częstokroć większe przedsiębiorstwa mają własną grupę ludzi, którzy realizują opisywane zadanie, jeżeli jednak tak nie jest, niezbędne będzie wynajęcie zewnętrznej instytucji.
reklama
Opracował: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bez reklamy nic nie zdziałamy

Nawet najcudowniejsza przedsiębiorstwo będzie posiadała duże kłopoty z zdobyciem kontrahentów, kiedy jej oferta nie będzie w właściwy sposób rozpromowana i nagłośniona. Oczywiście zorganizowanie samej reklamy nie starczy, musi być ona jeszcze właściwie przeanalizowana, i wypuszczana i pokazywana w takich miejscach, w których szansę na jej obejrzenie będzie miało na pewno bardzo dużo osób.
Billboard na drodze
Opracował: Robert Ashworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób promować własną restaurację?

Ludzie tak czy siak muszą jeść codziennie, bo jest to niezbędne do normalnego funkcjonowania. Zapewne każdy człowiek bardzo dobrze to rozumie. Zwłaszcza sporo mogą o tym powiedzieć różnego rodzaju przedsiębiorcy, którzy mają związek z branżą gastronomiczną. Jednakże w dalszym ciągu dosyć nieczęsto jemy na mieście. To sprawia, że choć co prawda sytuacja się poprawia, tylko w Warszawie i innych dużych miastach fani dobrej strawy mają ogromny wybór.
firma
Opracował: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozbudowane programy dla przedsiębiorstw umożliwiają skomplikowaną obsługę handlu, ewidencjonują zakupy

Każdy, kto marzy o otwarciu własnej firmy musi wiedzieć, że prowadzenie własnego biznesu jest naprawdę wymagające. Oczywiście daje też wiele satysfakcji, jednakże aby nie ponieść porażki na początku trzeba być solidnie przygotowanym. Na pierwszym etapie planowania własnej firmy najistotniejsze są zazwyczaj plany ekonomiczne. Poszukiwanie źródeł finansowania oraz planowanie budżetu na pierwsze lata działalności to ważny czynnik dla każdego biznesu. W dalszym ciągu jednak, kiedy nasz biznes zaczyna się już rozwijać, trzeba poradzić sobie z codziennymi problemami. Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju standardowe rozliczenia faktur, konieczne zamówienia towaru czy prawidłowe zarządzanie obiegiem dokumentacji.
pieniądze

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oznaczało rozmaite zmiany w dużej liczbie dziedzin

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej generowało różnorodne zmiany w dużej liczbie dziedzin . Niektórych ludzi zmiany te dotknęły osobiście, części ludzi przykładowo z tego powodu polepszyła się sytuacja w życiu. Znaczącym rezultatem było między innymi otwarcie granic dla Polaków, którzy od tamtej pory zaczęli gremialnie wyjeżdżać poza granice w celach zarobkowych. Dało to też o wiele większe niż uprzednio możliwości odbywania podróży między krajami, na przykład podczas urlopowych wycieczek. Dzięki temu zwiedzanie rozmaitych krajów w Europie było o wiele prostsze i przyjemniejsze, a formalności z tym połączone ograniczono do minimum. Zasadniczo wstąpienie w szeregi Unii posiadało i nadal posiada swoich zwolenników i przeciwników. Z pewnością jednak dało to wiele korzyści, przykładowo dla przedsiębiorców.
kolorowe kamienie szlachetne
Opracował: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jubilerskie znakomitości

Kamienie szlachetne są piękne, sprawiają, że bądź co bądź nasze życie niejako stoi na wyższym poziomie. Wniosek nie jest za bardzo ciężki do zrozumienia: niesamowicie wskazane jest to by nigdy nie rezygnować z kupna właśnie kamieni szlachetnych.
Księgowość, rachunkowość
Opracował: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Czy faktycznie należy korzystać z usług księgowości?

Założenie biznesu, nawet w Polsce, generalnie nie jest ciężkie. Pewnie procedurę dałoby radę usprawnić, lecz sugerowanie, że zwykły człowiek nie poradzi sobie z założeniem firmy jest całkowicie pozbawione sensu. Można tak naprawdę powiedzieć, iż taka osoba, która nie będzie radzić sobie z założeniem firmy, zasadniczo powinna na trochę się chyba wstrzymać.
windykacja
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie zobowiązań finansowych spoza Polski

Odzyskiwanie pieniędzy poza granicami kraju nie jest absolutnie takie proste, w szczególności wtedy, podczas gdy pojawiły się kłopoty ze strony kontrahentów pracujących poza terenem Polski. Każdy bez wyjątku człowiek prowadzący własną działalność gospodarczą naturalnie musi brać pod uwagę ryzykowanie związane z prowadzeniem działalności, połączone z faktem tego, że nie otrzyma pieniędzy o czasie, ale przecież na tym, by rozpoczynać biznesy z jak największą ilością kontrahentów wspiera się to, czy pójdzie do przodu jego działalność gospodarcza. Nie warto uważać, iż wszyscy biznesmeni to osoby niegodne zaufania.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.