Ciśnienie
osuszacz powietrza w pomieszczeniu
Opracował: Alex Wiebe
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przemysłowe osuszanie powietrza

Niektóre gałęzie przemysłu do wytwarzania wysokojakościowych wyrobów potrzebują bardzo suchego powietrza. Dotyczy to w większości przemysłu związanego z produkcją leków, energetycznego i spożywczego. Wysuszone powietrze przeciwdziała namnażaniu się drobnoustrojów, bakterii i pasożytów. Ma to znaczenie w każdej z wspomnianych gałęzi przemysłu. Środki farmakologiczne muszą być produkowane w warunkach sterylnej czystości, żywność wytwarzana w atmosferze ochronnej przez dłuższy czas jest świeża, suche powietrze zapobiega występowaniu zwarć, które bywają bardzo groźne dla urządzeń energetycznych. Dla wytworzenia tego rodzaju warunków wykorzystuje się specjalne urządzenia, które osuszają powietrze atmosferyczne.
element kotłowni parowej
Opracował: Richard Ash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kotłownie parowe oraz przemysłowe - cenne wskazówki

Według ogólnej oraz najprostszej definicji, kotły parowe, to urządzenia służące do wytwarzania pary, dzięki procesowi spalania. Urządzenie parowe zostało wynaleziony całkiem dawno , bo w 1681 roku, przez Denisa Papina. Próbny egzemplarz rezerwuaru ciśnieniowego wyleciał w powietrze, jednak następny został już wyposażony w zawór bezpieczeństwa. Trzeba wiedzieć , iż urządzenia o podobnej funkcjonalności działały już w czasach antycznych. Można do nich zaliczyć słynną banię Herona z 140 r p.n.e., będąca połączeniem turbiny parowej i kotła parowego.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Modele kompresorów i ich możliwości.

Sprężarki powietrza są urządzeniami niezwykle popularnymi. Podstawową funkcją oraz podstawowym zastosowaniem tego typu urządzeń jest zwiększenie gęstości powietrza. Wysokie ciśnienie może być używane do napędzania urządzeń i prostych mechanizmów. Przykładem zastosowania sprężarek są urządzenia napędzane ściśnionym powietrzem.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.