Ciśnienie
element kotłowni parowej
Opracował: Richard Ash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kotłownie parowe oraz przemysłowe - cenne wskazówki

Na podstawie popularnym określeniu, kotły parowe, są to maszyny które wytwarzają parę, dzięki procesowi spalania. Urządzenie parowe zostało wynaleziony dosyć dawno temu, bo w 1681 roku, przez Denisa Papina. Próbny egzemplarz zbiornika ciśnieniowego eksplodował, ale jego następca został ulepszony zaworem bezpieczeństwa. Wypada wiedzieć jednak, iż urządzenia o podobnej funkcjonalności istniały dawno temu w czasach antycznych. Jednym z nich była w zasadzie bania Herona z 140 r p.n.e., która łączyła w sobie turbiny parowej i kotła parowego.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Modele kompresorów i ich możliwości.

Sprężarki powietrza są urządzeniami o bardzo powszechnym zastosowaniu. Główną funkcją oraz podstawowym zastosowaniem tego typu urządzeń jest zwiększenie gęstości powietrza. Wysokie ciśnienie używane może być do napędzania urządzeń i rozmaitych mechanizmów. Przykładem zastosowania sprężarek są urządzenia napędzane ściśnionym powietrzem.
osuszacz powietrza w pomieszczeniu
Opracował: Alex Wiebe
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przemysłowe osuszanie powietrza

Niektóre gałęzie przemysłu do wytwarzania produktów wysokiej jakości wymagają bardzo suchego powietrza. Dotyczy to głównie przemysłu związanego z produkcją leków, energetycznego i spożywczego. Wysuszone powietrze przeciwdziała rozwojowi szkodliwych organizmów, bakterii i grzybów. Odgrywa to ważną rolę w każdej z podanych gałęzi przemysłu. Leki muszą być wytwarzane w warunkach sterylnej czystości, żywność wytwarzana w atmosferze ochronnej dłużej zachowuje świeżość, suche powietrze zapobiega powstawaniu zwarć, które bywają bardzo groźne dla urządzeń energetycznych. Dla wytworzenia tego rodzaju warunków stosuje się specjalne urządzenia, które osuszają powietrze atmosferyczne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.