Dlaczego warto postawić na solidnych dostawców paliwa gazowego?

Temat dystrybucji gazu jest aktualnie często podejmowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw używa właśnie tego paliwa. Aktualnie na polskim rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem aktualnych zmian jest głównie członkostwo w UE, a także potrzeba wprowadzenia zasad wolnego handlu także w tej sferze gospodarki.
liczniki gazu
Opracował: Peretz Partensky
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie da się jednak ukryć, że transformacja zachodzi dosyć w wolnym tempie i wciąż głównym dystrybutorem gazu w naszym kraju jest PGNiG. Warto jednakże wiedzieć, że każdy ma prawo (serwis www) do zmiany dystrybutora gazu spośród przedsiębiorstw aktywnych na rynku.


Faktem jest, że na razie ceny dystrybutorów gazu nie różnią się na tyle, aby klienci zmieniali umowy tak często, jak przykładowo operatorów sieci komórkowej, jednak lada moment ten stan może ulec zmianie. Wówczas warto zrobić odpowiednie rozeznanie.


Inni czytali też

Znaczenie gazu w gospodarce.

palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jednym z trzech najczęściej wykorzystywanych mediów w naszych domach jest gaz ziemny. Stosowany on jest od wielu lat, w domowym zastosowaniu do podgrzewania wody i gotowania potraw, a w chemicznym przemyśle do produkcji wielu istotnych surowców i związków. Gaz ziemny wydobywany jest z pokładów znajdujących się pod powierzchnią ziemi.


Zasadniczo chętniej z uwolnienia rynku korzystają właściciele firm. Jest tak, gdyż klienci indywidualni unikają zmian. Zazwyczaj nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Warto wiedzieć, że jeśli podpiszemy kompleksową umowę na dostawę paliwa gazowego, wówczas otrzymamy jedną fakturę. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco odmienna. Wtedy co miesiąc dostaniemy dwie faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.
Większość odbiorców stawia na znanych dostawców gazu (takich jak: ), a tak raczej postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla odbiorców indywidualnych jest stosunkowo ograniczona, stąd też często wybieramy najwygodniejsze rozwiązanie. Poza tym przy niewielkim wykorzystaniu paliwa gazowego, zmiana dystrybutora nie przynosi wielkich oszczędności.


palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeśli jednakże wybieramy dostawcę do nowo wybudowanego domu, powinniśmy sprawdzić dostępne oferty, nim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku dużych przedsiębiorstw, które przeważnie zużywają większe ilości gazu. W takiej sytuacji zmiana dostawcy może przynieść spore oszczędności, ponieważ to właśnie o takiego klienta walczą spółki gazowe.
2020-11-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.