Gaz
gaz
Opracował: Rhian
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego warto postawić na solidnych dostawców paliwa gazowego?

Temat dostaw gazu jest obecnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw używa właśnie tego paliwa. Aktualnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem bieżących zmian jest głównie członkostwo w Unii Europejskiej, a także konieczność wprowadzenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.
palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Znaczenie gazu w gospodarce.

Jednym z trzech najczęściej wykorzystywanych mediów w naszych domach jest gaz ziemny. Stosowany on jest od wielu lat, w domowym zastosowaniu do podgrzewania wody i gotowania potraw, a w chemicznym przemyśle do produkcji wielu istotnych surowców i związków. Gaz ziemny wydobywany jest z pokładów znajdujących się pod powierzchnią ziemi.
spawanie
Opracował: Oscar Gil Fernández
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gatunki, zasady działania i budowa reduktorów do spawarek

Do najistotniejszych elementów składowych spawarki nie zależnie od tego w jaki sposób zamierzamy spawać należą reduktorygazowe. Rolą reduktorów do spawarek jest obniżenie ciśnienia gazu wyjściowego (na przykład z butli) do odpowiedniego poziomu ciśnienia roboczego, wymaganego przez palnik spawarki. W zależności od konstrukcji palnika, chemiczne substancje robocze - często Tlen(O2), oraz gaz palny - przeważnie Acetylen(C2H2), podawane są do palnika w równych wartościach ciśnienia roboczego lub Tlen posiada wyższe ciśnienie niż drugi gaz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.