Gaz
spawanie
Opracował: Oscar Gil Fernández
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gatunki, zasady działania i budowa reduktorów do spawarek

Do najważniejszych elementów składowych spawarki bez względu na to jaką metodę spawania wybierzemy należą reduktorygazowe. Rolą reduktorów do spawarek jest obniżenie ciśnienia gazu wyjściowego (na przykład z butli) do odpowiedniej wartości ciśnienia roboczego, wymaganego przez palniki spawarek. W zależności od rodzaju palnika, gazy robocze - najczęściej Tlen, oraz substancja palna - przeważnie Acetylen, przesyłane są do komory spalania w identycznych poziomach ciśnienia roboczego lub Tlen(O2) jest bardziej sprężony od drugiego gazu.
gaz
Opracował: Rhian
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego warto postawić na solidnych dostawców paliwa gazowego?

Temat dostaw gazu jest aktualnie często podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz firm stosuje płynny gaz. Aktualnie na krajowym rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną aktualnych zmian jest przede wszystkim prawo unijne, a także potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.
palnik gazowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Znaczenie gazu w gospodarce.

Jednym z trzech głównych mediów w domach i mieszkaniach jest gaz ziemny. Używany jest on od wielu lat, w zastosowaniach domowych do ogrzewania wody i gotowania posiłków, a w przemyśle chemicznym do wytwarzania wielu ważnych substancji i surowców. Gaz ziemny wydobywa się z pokładów znajdujących się pod powierzchnią ziemi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.