Nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo udostępnianych danych, jakie udostępniamy na wielu portalach oraz stronach internetowych z jakich korzystamy jest bardzo ważne.

Każda strona internetowa ma własny schemat zbierania określonych informacji, a następnie korzystania z nich. Warto więc analizować dokumenty widniejące na stronach, by wiedzieć, że niektóre nasze dane administrator ma prawo wykorzystywać tzn. udostępniać je innym podmiotom.
strona internetowa
Opracował: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polityka prywatności jest to dokument który powinna posiadac każda strona internetowa. Jej treść to przede wszystkim, jak powyżej napisano: opis informacji, jakie każdy korzystający musi udostępnić podczas rejestracji na danym portalu, informacje mówiące o sposobie korzystania z tych danych przez administratorów strony, sposobie kontaktu z adminem i sposobie ewentualnych zmian wprowadzanych w wszystkich danych osobowych. Polityka prywatności nakreśla dodatkowo rodzaj zabezpieczeń stosowanych wobec owych danych (rejestracja znaku towarowego informacje).

Inni czytali też

Etykieta w sieci

regulamin strony internetowej
Opracował: northmemphisctc
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dowolnej dziedzinie naszej aktywności obowiązują nas pewne zasady, których należy się bezwzględnie trzymać. Jest to kwestia właściwego wychowania i wyznawanych wartości moralnych. Chociaż nasz współczesny świat czasami staje na głowie, mimo wszystko powinniśmy żyć w zgodzie ze swoimi zasadami. Taka postawa pomoże nam zaskarbić sobie powszechny szacunek, a czasami może zaowocować ciekawą znajomością albo propozycją pracy.


Warto więc czytać wiadomości bedące w piśmie, jakim jest polityka prywatności. Większość ludzi ma świadomość, iż brak kontaktu z regulaminem strony oraz polityką prywatności może zakończyć się użytkowaniem naszych danych w sposób przez nas niechciany. Sporo firm wykorzystuje takie dane, które czasami wykorzystywane są np. w badaniach oraz kampaniach marketingowych. Warto zatem częściej znaleźć chwilę by zapoznać się z regulacjami, które widnieją na stronach internetowych. Koniecznie jeśli mamy zamiar udostępniać dużą liczbę informacji.

Nie można mysleć schematycznie – wiele właścicieli stron bowiem nie udostępnia danych swoich użytkowników. Polityki prywatności powinna sprawić, że użytkownik będzie czuł się bezpiecznie korzystając z dane - moja strona -go portalu. Nasze dane bowiem chronione są przez prawo. Polityka prywatności ten to zapewnienie, iż strona w poważny sposób traktuje kwestię ochrony danych osobowych odwiedzających. Każda strona, która może poszczycić się zaufaniem korzystających ma możliwość pozyskania dużej liczby użytkowników.

Masz witrynęstronę, dowiedz się więcej artykułów na:
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.