Pracy
Transport i logistyka
Opracował: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jaka gałąź gospodarki jest obecnie w najwyższym stopniu perspektywiczna?

W dniu dzisiejszym polska gospodarka otwiera przed nami niezwykle szerokie możliwości wytwarzania dochodów. Każdy z nas bezsprzecznie chce je posiadać na jak najwyższym poziomie, niemniej jednakże nie zawsze posiadamy przydatną wiedzę oraz technologię, ale i także kapitał, aby wcielać w życie w życie wybraną przez nas perspektywę pracy.
Zawód komornik

Komornik, inaczej egzekutor prawa

Zawód komornika ma dwa oblicza. Opinie ludzi o tej „pościgowej” profesji z reguły są traktowane przez ludzi jako nieprzychylne. Wejście komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w praktyce życiowej równa się problemom z prawem wobec instytucji państwowej. Myślisz że wiesz wszystko o notarialnym ściganiu?
pracownicy
Opracował: US Department of Labor
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kadry to najważniejsze dobro zakładu w dzisiejszych czasach

Jeszcze całkiem niedawno było przekonanie, że podwładni mają przychodzić do pracy, angażować się całkowicie w wypełnianie własnych obowiązków, ponieważ w końcu za to dostają wynagrodzenie, a następnie firma powinna radować się jak najlepszą opinią za jakość wykonywanych usług. Na szczęście znacznie więcej dyrektorów zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym lutetem jaki ma przedsiębiorstwo, nie jest wytwarzany przedmiot, lecz ludzie, którzy go wykonują.
Pieniądze, gotówka
Opracował: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawiłe zagadnienia z ekonomii

Przeglądając branżową prasę niekiedy można natrafić na pojęcia, o jakich wie się niedużo. Bardzo dobrym przykładem są przykładowo opcje, jakie często pojawiają się w różnych mediach, lecz w rzeczywistości niewiele osób wie bardziej szczegółowo, o co z nimi chodzi. Trzeba więc zajrzeć do fachowego podręcznika, gdzie dowiedzieć się można, że opcje to instrumenty finansowe, jakie wiążą w określony sposób nabywcę i wystawcę opcji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.