opona
Opracował: Jonathan Rolande
Na podstawie: http://www.flickr.com

W sklepie z oponami dobrze nam doradzą

Powiemy jak ważne w wozie są hamulce, czy jak istotne jest właściwe funkcjonowanie układu kierowniczego. Mimo wszystko zazwyczaj zapominamy, iż nie mniej ważne, jest to, jakie posiadamy opony oraz w jakim są one stanie. Przecież uszkodzenie opony podczas podróży może doprowadzić do tego, iż nie zapanujemy nad rozpędzonym wozem oraz dojdzie do zderzenia. Przez to właśnie nigdy nie wolno nam oszczędzać na kupnie opon do naszego samochodu.
produkcja w firmie odlewniczej
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są wysoce zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje właściwych materiałów i procesów technologicznych w czasie produkcji. Skomplikowane mechanizmy hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania w żaden inny sposób. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać stawiane mu wymogi.
chłodnictwo
Opracował: BillSmith_03303
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka chłodnicza w praktyce

W epoce współczesnych zmian klimatycznych oraz najróżniejszych kwestii związanych z badaniami naukowymi, magazynowaniem i transportem idealnie działające chłodnictwo staje się coraz istotniejszą dziedziną technologii. Jest bardzo ważne, by wybrane przedmioty – te jak przykładowo żywność, leki , jak również dopasowane substancje chemiczne – przebywały w najlepszych warunkach termicznych. Dzięki osiągnięciu odpowiednio niskich temperatur można też przeprowadzać proces liofilizacji lub wytwarzania tzw. suchego lodu. Takie warunki zapewnić jest w stanie jedynie wyjątkowo sprawnie działająca automatyka chłodnicza.
technologia
Opracował: William Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego dzisiejszy dorobek technologiczny jest ogromny?

Dzisiejsze wykorzystanie dorobku techniki w naszych domach w wielu przypadkach jest szerokie. W toku zwykłych czynności często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak niesłychanie duże oddziaływanie ma na nas rozwój cywilizacyjny. Praktyka ujawnia, że wiele czynności wykonujemy nieświadomie, przyjmując przeświadczenie, że tak po prostu musi być. Niemniej tymczasem jeszcze kilkaset lat temu żaden z żyjących wówczas ludzi bezsprzecznie nie wyobrażał sobie takiego rozwoju rzeczy. Pomimo tego wykorzystanie nowinek technicznych przez nas w rozmaitych przejawach codzienności jest względnie szerokie. Idąc dalej tym tropem w wielu przypadkach nasza nieświadomość jest niesłychanie duża, w takim razie obowiązkowo powinniśmy w miarę możliwości świadomie podejmować decyzje na temat poszerzenia naszej wiedzy.

Wynajem agregatów prądotwórczych - kiedy to się opłaca

Niegdyś istniała pewna anegdota, która opowiadała o tym, jak to świeżemu pracownikowi majster dla kawału nakazał przyniesie mu 2 worków elektryczności. Gdyby ów pracownik okazał się inteligentniejszy, mógłby kawalarzowi dać po prostu agregat prądotwórczy.
znak ce

Znak ce pokazuje dostosowanie się do wytycznych Unii Europejskiej

System scc sporo nam mówi

Im bardziej niebezpieczne zlecenia wypełnia jakieś przedsiębiorstwo, tym ostrzejsze powinno okazać się podejście do zasad bezpieczeństwa i ich dopełniania. Dlatego właśnie istnieje takie coś jak system scc, który opowiada nam czy konkretna firma przestrzega zasad bezpieczeństwa i czy podwładni będą odpowiednio z nimi zaznajomieni.
maszyna
Na podstawie: sxc.hu

Sprężyny – naprawdę aż tak istotne?

Sprężyny to kluczowe rzeczy. Praktycznie mało z nas zauważa, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny są wszędzie. Zerknij na swój zegarek – o ile nie masz na ręce zegarka elektronicznego, prawdopodobnie twój model jest napędzany przez małe sprężyny. A potem przypatrz się łóżku, na którym zwykle sypiasz. Jest mięciutkie? A to z tej przyczyny, że w trzewiach niego są zainstalowane niewielkie sprężyny.
przenośnik taśmowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Maszyny służące do transportu produktów .

Przenośniki taśmowe używane są w transporcie różnych części i towarów. Wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim w przenoszeniu opon, kartonów i skrzynek, czy wełny mineralnej.
bus na trasie
Opracował: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com

Spedycja to jedna z działów polskiej gospodarki, która nie boi się kryzysu

Mamy kryzys czy nie? Wielu ludzi stawia sobie to pytanie. Ceny idą w górę, ale w wielu branżach rosną również zarobki. Właściwie jest jak zwykle - branżom bogatym jest coraz lepiej, branżom biednym - coraz gorzej. Z rynku wypadają niewielkie firmy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych kontrahentów - zabijają je wszelkie opłaty i rosnące koszty utrzymania.
maszyna2
Na podstawie: morguefile.com

Stalowy mocarz

Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz świetnej ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.