I wszystko jasne!

Kryształowe, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. Jedne oczarowują swym blaskiem, inne delikatnie filtrują światło. Jesienią i zimą spędzamy z nimi sporo godzin, towarzystwo musi więc być doskonałe.

Cóż, z lampami w mieszkaniu jest jak z grą w ruletkę. Można dużo wygrać albo dużo stracić. Z rozmysłem dobrane światło zdziała cuda, nietrafione przyniesie odwrotny skutek.
Lampy w stylu glamour, czarne
Opracował: Nowodvorski Lighting
Na podstawie: Nowodvorski Lighting
To właśnie światło leczy nas z sezonowej depresji. Kiedy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety i lampki zastępują nam słońce. Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Ale nie oznacza to, że zaświecamy w domu wszystkie światła! Wręcz przeciwnie, klimat budujemy zależnie od potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na spotkanie z przyjaciółmi. Co powinno zwrócić naszą uwagę? Głównie materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują oryginalne modele z drewna czy forniru. Wszystkie formy dozwolone, lampy przypominają ptaki, balony, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. – Młode osoby wybierają awangardowe pęki żarówek lub sztuczne tworzywa. Przeważnie idziemy po linii najmniejszego oporu: decydujemy się na jeden mocny akcent, jakim są żyrandole do salonu. Jednak kto powiedział, że ma zawisnąć pośrodku sufitu? Może przecież stać na długiej nodze albo mieć ramię jak lampami (do sprawdzenia na tej stronie) Arco. Na przykład w jadalni. To takie pomieszczenie w którym w którym ważne jest górne oświetlenie, ale i dodatkowe sprawdza się znakomicie.


Inni czytali też

Przyzwyczailiśmy się do prądu

Agregat prądotwórczy
Opracował: PromaPL
Na podstawie: www.promapl.pl
Tak mocno przywykliśmy do tego, iż ciągle posiadamy prąd, że przez niego możemy używać telewizora, radia, komputera, iż w chwili awarii oraz przerwie w jego przepływie, nie zbyt wiemy co powinniśmy robić. Nudzimy się, snujemy się z kąta w kąt oraz zastanawiamy się, jakim cudem kiedyś ludzie byli w stanie żyć bez prądu i robić jedynie takie prace, na które zezwalały im świeczki albo lampy naftowe. Lecz dziś mamy okazję się ustrzec przed takimi przerwami w dostawie prądu, tak że nawet nie odczujemy, iż go przez jakiś czas brakowało.

Odpowiednie lampy kuchenne nad blatem kuchennym są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Dobrze jest lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem kuchennym. Idealnym pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach umiejscowionych w różnych miejscach sufitu. Jakże praktyczne rozwiązanie!
W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami (oświetlenie do domu), które świetnie odnajdą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy oferują fachową pomoc w kwestii oświetlenia, i co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.
Na koniec jedna krótka rada: nie dobierajmy lamp do koloru talerzy w kredensie, ponieważ to jak prezentuje się przestrzeń w której codziennie funkcjonujemy, jest wyrazem naszego stylu i charakteru.
2017-10-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.